Niespodziewana porażka koszykarzy ze Świecia [zdjęcia]

Sławomir Wojciechowski
Po niemal miesięcznej przerwie rozgrywki wznowili trzecioligowi koszykarze. W meczu 8. kolejki Klub Koszykówki Świecie przegrał jednym „oczkiem” z outsiderem z Torunia.

KK Świecie – Twarde Pierniki Toruń 62:63 (13:15, 12:15, 15:21, 22:12)

KK: Kowalski 14 (2), Stosik 13 (3), Herman 10, Gerke 9 (3), Duda 8, Rzosiński 5, Szupryczyński 3, Modniewski 0, Materek 0.

Kibice spodziewali się łatwej wygranej, bo młodzież z Torunia na koncie miała same porażki. Tymczasem od początku to goście częściej prowadzili. KK Świecie wygrywał tylko między trzecią a siódmą minutą (7:5, 9:5, 10:9) oraz w 15. min. po celnym rzucie Tomasza Hermana (23:22). Do przerwy Twarde Pierniki wypracowały sobie pięć „oczek” przewagi (30:25).

Wydawało się, że świecianie po odpoczynku wrócą na właściwe tory. Tymczasem mimo dobrego początku (4 punkty Hermana), 3. kwarta okazała się w ich wykonaniu najsłabszą. Młodzi gracze z Torunia od 22. min. odskoczyli na 5-7 punktów. Tuż przed końcem tej odsłony dorzucili jeszcze pięć „oczek”. Po po pół godzinie gry było 51:40 dla nich. W ostatniej kwarcie gospodarze zaczęli lepiej bronić, co początkowo przynosiło efekt. W 33. min. było 47:51. Niestety, torunianie odpowiedzieli 9 punktami pod rząd (w tym dwie „trójki”). I na trzy minuty przed końcem prowadzili najwyżej w tym spotkaniu 60:47. Gospodarze jednak walczyli dalej. Kolejny zryw i celne rzuty z obwodu Patryka Gerke i Krzysztofa Kowalskiego pozwoliły zmniejszyć straty do 60:62. Ostatnia minuta była długa. I stała pod znakiem fauli i rzutów wolnych. Torunianie z czterech trafili jednego. Z kolei dwa dla KKŚ wykorzystał grający trener Krzysztof Kowalski. Miejscowi mieli 5 sekund na przeprowadzenie decydującej akcji. Niestety, osaczony przez trzech rywali Kowalski zgubił piłkę. I Twarde Pierniki mogły cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w III lidze.