Zamek krzyżacki w Świeciu był we wtorek miejscem wyjazdowego posiedzenia Komisji Sportu i Turystyki sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Tematem wiodącym, któremu uczestnicy posiedzenie poświęcili najwięcej uwagi, był rozwój turystyki w województwie. Ponadto po obradach urzędnicy zwiedzili powiat świecki.

Wniosek: promocja przez turystykę
Komisja, po zapoznaniu się z prezentacjami na temat działań organizacji turystycznych z całego województwa, podjęła decyzję o dodatkowym wsparciu kujawsko-pomorskiej turystyki.

- Chodzi o promocję województwa poprzez turystykę, a co za tym idzie o zwiększenie środków na to przeznaczonych. Złożony zostanie o to wniosek do zarządu województwa - zapowiada Agnieszka Kowalkowska, dyrektor biura Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej w Bydgoszczy.

> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<">>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

Miejsce nie jest przypadkowe
Jak podkreśla Kowalkowska, wybór Świecia, jako miejsca debat komisji nie był przypadkowy. - Chcieliśmy pokazać, że w województwie są atrakcje nie aż tak przytłaczające rozmachem, jak te w Bydgoszczy czy w Toruniu, a mimo to powiat potrafi zachęcić przedsiębiorcę do prowadzenia działalności gospodarczej związanej z turystyką - mówi Kowalkowska. - Takim przykładem jest choćby wystawa przyrodnicza w Poled-nie czy słynna winnica przy Talerzyku w Topolnie - dodaje.

Po obradach zwiedzili powiat
Wizyta komisji trwała dwa dni. Po wtorkowych obradach jej członkowie udali się w podróż po powiecie. Prócz wspomnianych atrakcji w Topolinku i Polednie zwiedzili także obiekty sportowe w Świeciu oraz młyn w Grucznie.

Wczoraj natomiast urzędnicy gościli w Nowem, gdzie zobaczyli choćby fresk św. Wilgefortis.

Jacek Gajewski, przewodniczący komisji podkreślał, że jest pod wrażeniem atrakcji, jakimi dysponuje powiat świecki. - Podoba mi się także, że Świecie nie zaniedbuje zabytków. Byłem na zamku trzy lata temu i widzę postępy wynikające z jego remontu - mówił podczas posiedzenia.


INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju - 8 czerwca 2017.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!