Wybierz region

Wybierz miasto

  Święto Lata w teatrze

  Gminny Ośrodek Kultury w Górznie
  Górzno, ul. Rynek/14A, +48 56 498 92 53

  13:00 - 20:00 Sobota, 22 lipca

  • Wstęp wolny

  Już od dziesięciu edycji program Lato w teatrze tworzą setki osób z całej Polski. Spotkajmy się, by wspólnie świętować ten piękny jubileusz! Zapraszamy 22 lipca do Górzna – miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim. Święto Lata w teatrze otworzy pokaz pracy studentów kierunków artystycznych, którzy wcześniej przez dwa tygodnie będą pracowali w namiocie cyrkowym i do niego właśnie nas zaproszą o godzinie 13:00.
  Weźcie ze sobą koce – po pokazie odbędzie się piknik, a wieczorem ognisko! Będziemy wspólnie spędzać czas i wymieniać się opowieściami i wspomnieniami dotyczących Lata w teatrze!
  Zapraszamy! Zespół Działu Pedagogiki Teatru
  Wstęp wolny
  Święto Lata w teatrze
  Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego najważniejszym elementem jest konkurs grantowy adresowany do teatrów, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych – ośrodków, które w okresie letnich wakacji szkolnych chciałyby zorganizować warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, zakończone pokazem spektaklu. Najciekawsze projekty wybrane przez Komisję Ekspertów otrzymują dofinansowanie, które wynosi maksymalnie 40 000 złotych. Każdy projekt ma charakter autonomiczny. O tematyce i formie artystycznych działań, o wyborze metod pracy teatralnej decydują osoby zaproszone do współpracy przez wnioskodawców, uwzględniając potrzeby i zainteresowania uczestników.
  Lato w teatrze to także objazdy namiotu cyrkowego. Instytut Teatralny w 2011 roku odkupił namiot od właściciela Cyrku Bojaro. Od tej pory w wakacje wyruszamy do miejsc, które nie tylko nie mają teatru, ale często nawet sali, gdzie można byłoby zagrać przedstawianie. Spektakl w namiocie w każdej miejscowości ogląda około 350 osób. To wydarzenie familijne: zapraszamy dzieciaki z rodzicami, by wspólnie przeżyły teatralną przygodę - często pierwszą w swoim życiu!
  W ciągu tych sześciu lat powstały trzy przedstawienia: "Gdzie jest Pinokio?" w reżyserii Roberta Jarosza, "Pippi Pończoszanka" w reżyserii Konrada Dworakowskiego (we współpracy z Teatrem Pinokio w Łodzi) oraz "Jak wytresować dziewczynkę?" w reżyserii Michała Walczaka (we współpracy z Fundacją Zakochana Warszawa). W tym czasie gościliśmy w ponad 100 miejscowościach, nie tylko prezentując teatralno-cyrkowo-muzyczne spektakle, ale też spotykając się z mieszkańcami na warsztatach i paradach.
  10 edycja programu Lato w teatrze to wspaniały moment, by w namiocie cyrkowym wydarzyło się coś nowego i wyjątkowego! Dlatego zaprosiliśmy studentów na dwutygodniowe warsztaty, do których inspiracją będzie namiot cyrkowy – jego przestrzeń, specyfika funkcjonowania oraz historia. Pokaz ich pracy otworzy nasze wspólne świętowanie!
  Warsztaty poprowadzą Justyna Czarnota, Paweł Chomczyk, Robert Jarosz i Adam Świtała.
  --------------------------------------------------------------------------
  Justyna Czarnota – pedagog teatru, pasjonatka teatru dla dzieci i młodzieży. Od 2010 roku współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie obecnie kieruje Działem Pedagogiki Teatru. Członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizuje autorskie projekty z zakresu edukacji oraz upowszechniania kultury.
  Paweł Chomczyk - absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku oraz Uniwersytetu w Białymstoku, Wydziału Pedagogiki i Psychologii. Współtwórca niezależnych teatrów Kompania Doomsday i Grupa Coincidentia. Współpracował jako aktor z: Teatrem Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku, Białostockim Teatrem Lalek, Teatrem Baj Pomorski w Toruniu, Teatrem Rampa w Warszawie, Teatrem Polskiego Radia oraz jako nauczyciel z: Akademią Teatralną Wydziałem Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina Wydziałem Instrumentalno - Pedagogicznym w Białymstoku oraz Uniwersytetem w Buffalo (U.S.A) Wydziałem Teatru i Tańca. W swym dorobku artystycznym, oprócz spektakli teatralnych, posiada również role w słuchowiskach radiowych oraz produkcjach filmowych.

  Robert Jarosz - reżyser, dramatopisarz, absolwent i wykładowca akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Ukończył podyplomowe studia Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie dyrektor artystyczny Teatru Lalek Guliwer. W pracy twórczej szczególnie skupiony na sztuce dla dzieci i młodzieży.

  Adam Świtała - kompozytor, aranżer, gitarzysta, kulturoznawca, autor publikacji, silnie związany z teatrem. W centrum jego zainteresowań znajduje się improwizacja jako technika sceniczna i narzędzie w edukacji. Doświadczenie pedagogiczne zdobywał pracując jako animator, nauczyciel i wykładowca na terenie Polski, Wielkiej Brytanii i USA. Prowadził warsztaty z improwizacji m.in. na University of Chichester Music Department oraz na Wydziale Tańca PWST im. L. Solskiego w Bytomiu, warsztaty dla aktorów teatralnych, nauczycieli, animatorów. Współpracował także z wybitnymi przedstawicielami polskiej i zagranicznej sceny tańca współczesnego, m.in. Iloną Trybułą, Rafałem Dziemidokiem, Marią F. Scaroni, Anną Nowicką. Uczestniczył w licznych projektach o charakterze edukacyjnym, integracyjnym i antydyskryminacyjnym.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Głośne i kontrowersyjne...cytaty roku 2018 Kto to powiedział? QUIZ