Bez punktów z Węgrowa wróciły siatkarki Jokera Mekro Energoremont Świecie

(slaw)
Siatkarki Jokera Świecie przegrały wczoraj w Węgrowie w ostatnim w tabeli Nike 1:3. Dobrze dysponowanym gospodyniom urwały trzeciego seta. Sławomir Wojciechowski
Wycofanie się z rozgrywek Zawiszy Sulechów sprawiło, że do końca 1. rundy w danej kolejce pauzować będą najczęściej trzy zespoły. Teraz były to: Budowlani Toruń, Silesia Volley Mysłowice i PSPS Chemik Police.

Bez punktów z Węgrowa wróciły siatkarki Jokera Mekro Energoremont Świecie, które uległy miejscowej Nike 1:3 (-23,-21, 25,-14).

Świecianki mogą żałować inauguracyjnej partii, w której długo prowadziły. Od stanu 20:18 inicjatywę przejęły jednak rywalki. One też pod kontrolą miały 2. seta. Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana, choć częściej prowadził Joker. Miejscowe w końcówce doprowadziły do gry na przewagi, ale ostatnie słowo należało do świecianek (27:25).

Czwarty set to już zdecydowana przewaga węgrowianek. Nike opuściła dzięki tej wygranej ostatnie miejsce w tabeli spychając na nie KS Murowana Goślina. W drużynie ze Świecia zadebiutowała libero Żaneta Rzepnikowska, która w tygodniu pozyskano z Zawiszy Sulechów

Wyniki 9. kolejki: Sokołów S.A. Nike Węgrów – Joker Mekro Energoremont Świecie 3:1 (23, 21,-25, 14), KS Murowana Goślina - ŁKS Łódź 1:3 (-14, 21, -23, -14), Karpaty Krosno - SMS PZPS Szczyrk 3:1 (25, 15, -23, 23), Wisła Warszawa - AZS Pol. Śląskiej Gliwice 3:2 (-21, 22, 19, -20, 13). Pauza: Budowlani Toruń, Silesia Volley Mysłowice, Chemik Police.