Budowa hali i przedszkola w Bukowcu. Jak idą prace?

OPRAC.: JK
Nowe przedszkole i hala w Bukowcu kosztować będą łącznie około 13,5 mln zł
Nowe przedszkole i hala w Bukowcu kosztować będą łącznie około 13,5 mln zł UG Bukowiec
Udostępnij:
Urząd Gminy w Bukowcu poinformował o postępach prac przy budowie hali i przedszkola. To największe inwestycje realizowane w gminie. Łącznie kosztować będą 13,5 mln zł.

Budowa przedszkola w Bukowcu trwa od listopada 2020 roku. Od tego czasu wykonano ławy fundamentowe ze ścianami, izolacje przeciwwilgociowe pionowe i poziome, elementy posadzek, ściany konstrukcyjne nadziemia oraz częściowo ścianki działowe. Z części instalacyjnej wykonawca robót wykonał elementy instalacji wodno – kanalizacyjnej podposadzkowej. Obiekt ma strop z płyt kanałowych ze stropodachem, obróbkami blacharskimi. Obecnie trwają prace wykończeniowe związane z elewacją budynku. Równolegle są nakładane tynki wewnętrzne, wykonywane posadzki, okładziny ścian, montowane drzwi i podłogi. Zamontowano stolarkę okienną i drzwi zewnętrzne. Na ukończeniu są prace instalacyjne: wodno-kanalizacyjne zewnętrzne i wewnętrzne, centralnego ogrzewania, instalacji zewnętrznej LPG ze zbiornikiem podziemnym i wyposażenie kotłowni, elektryczne.

Przypomnijmy, że inwestycję realizuje firma Koga Inwestycje Budowlane z siedzibą w Bydgoszczy, a wartość kontraktu to 4,1 mln zł. - Na ten cel mamy zabezpieczone środki z budżetu gminy, jak również gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości prawie 800 tys. zł w ramach pierwszej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - podkreśla Adam Licznerski, wójt gminy. - Zakończenie inwestycji zaplanowano za kilka, lub kilkanaście tygodni - dodaje. Przedszkole w Bukowcu mieć będzie 5 sal dla około 125 dzieci. Prócz tego w budynku będzie też nowoczesna kuchnia do przygotowania posiłków, pokój nauczycielski, sala do zajęć indywidualnych, toalety, szatnie. Obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Równolegle w Bukowcu trwa budowa hali sportowej. Firma realizująca to zadanie wykonała już m.in.: ławy fundamentowe ze ścianami fundamentowymi, izolacje przeciwwilgociowe pionowe i poziome oraz stabilizację gruntu pod posadzki i elementy instalacji wodno - kanalizacyjnej podposadzkowej. Trwają prace związane z zewnętrznymi instalacjami sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

- Powstająca hala jest zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły w Bukowcu i będzie na co dzień wykorzystywana do przeprowadzenia lekcji wychowania fizycznego. Mają tam odbywać się również imprezy, uroczystości gminne. Obiekt pozwoli prowadzić rozgrywki w wielu dyscyplinach sportowych. Popołudniami i w weekendy będzie służył jako miejsce treningowe. Ponadto od jesieni do wiosny, przy niesprzyjających warunkach pogodowych, zajęcia w hali będzie prowadzić animator zatrudniony na „Orliku” – mówi wójt Licznerski
Budowa obiektu będzie kosztować 9,4 miliona złotych. Ale gmina Bukowiec otrzymała spore wsparcie. 4,7 mln zł dołożyło Ministerstwo Sportu, a kolejne 4 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 350 tysięcy zł „dorzucił” też marszałek województwa.

4 grudnia 2021 roku Konrad Kuziemski skończył 100 lat

Konrad Kuziemski z Nowego skończył 100 lat. Zobacz zdjęcia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie