Derby dla Startu. Piłkarze z Warlubia pokonali Wisłę Nowe

Jakub Keller
Aleksander Ryska
Start Warlubie pokonał Wisłę Nowe w derbowym spotkaniu IV ligi. Piłkarze z Warlubia tracą do lidera z Mogilna zaledwie sześć punktów.

Start Warlubie - Wisła Nowe 2:1 (1:0)
Bramki: Klimek (7), Manthey (87) - Koczur (53).

Woźniak, Adamczyk, Barszczewski, Binerowski, J.Dreszler, Klimek ( 70. Balewski), Manthey (90. M.Dreszler), Pekowski, Simson, Śmietanko, Zarembski (67. Fafiński). Wiśniewski, Chojnacki (68. Reszke), Filip, Górski, Horna, Koczur (88. Zimny), Kopiński (63. Delengowski), Pankowski, Piórek (56. Pokora), Sadowski, Ziółkowski.
Start Warlubie przystąpił do meczu z Wisłą Nowe bez kontuzjowanego Adama Riese. To jednak nie przeszkodziło piłkarzom z Warlubia odnieść zwycięstwa.

Pierwsza połowa derbowego spotkania była dość wyrównana. Gospodarze objęli prowadzenie po strzale Patryka Klimka. Wisła wyrównała dopiero w drugiej połowie. W 84. minucie czerwoną kartkę obejrzał obrońca Startu - Szymon Barszczewski. - Obawiałem się tego, że czerwona kartka podetnie skrzydła naszym graczom - mówi Mariusz Kosikowski, prezes Startu. Ci zagrali jednak mądrze i w 87. minucie ponownie objęli prowadzenie za sprawą Nikodema Mantheya, który wykorzystał podanie Kuby Binerowskiego. Pomimo gry w osłabieniu utrzymali wynik.

Wyniki 20 kolejki:
Naprzód Jabłonowo - Cuiavia Inowrocław 3:2, Lech Rypin, Chełminianka Chełmno 3:2, Łokietek Brześć Kujawski - Unia Janikowo 3:2, Sparta Brodnica - Gopło Kruszwica 3:1, Notecianka Pakość - Legia Chełmża 2:1. Pogoń Mogilno - Orlęta Aleksandrów Kujawski 1:1, Kujawianka Izbica Kujawska - Sadownik Waganiec 3:0 (wo.), Piast Złotniki Kujawskie - Unia Solec Kujawski 0:2.

1.Pogoń Mogilno 20 45 47-16
2.Kujawianka Izbica Kuj. 20 44 48-20
3.Unia Solec Kuj. 20 42 41-16
4.Start Warlubie 20 39 43-22
5.Lech Rypin 20 35 47-21