Dobra inauguracja młodziczek Jokera I Świecie [ZDJĘCIA]

Sławomir Wojciechowski
W sali sportowej Gimnazjum nr 3 w Świeciu odbył się turniej I ligi.
W sali sportowej Gimnazjum nr 3 w Świeciu odbył się turniej I ligi. Sławomir Wojciechowski
W sobotę sezon 2016/17 rozpoczęły młodziczki. Siatkarki Jokera I Świecie wykorzystały atut własnej hali.

O mistrzostwo województwa kujawsko-pomorskiego w kategorii „młodziczka” walczyć będzie 20 drużyn, czyli o cztery więcej niż poprzednio. Powiat świecki reprezentują Joker I Świecie, Spartakus Lniano i Joker II Świecie. Przewidzianych jest 10 kolejek turniejowych, ale punkty do rankingu będą przyznawane dopiero od 3. kolejki. Drużyny rywalizować będą w siedmiu tzw. ligach (sześć po trzy zespoły, siódma dwa). Po każdej kolejce będą spadki i awanse, tak jak to miało miejsce w ubiegłych latach. Najwięcej punktów – 20 będzie można zdobyć za 1. miejsce w I lidze, a najmniej – 1 za 2. miejsce w VII lidze. Najlepsza „trójka” w rankingu ligi młodziczek po 10. kolejkach awansuje do turnieju finałowego, który wyłoni mistrza i medalistów.

Dwa zwycięstwa jokerek

W sali sportowej Gimnazjum nr 3 w Świeciu odbył się turniej I ligi. Najlepszy okazał się w nim Joker I Świecie, który wygrał dwa mecze bez straty seta. Podopieczne Żanety Zaręby najpierw pokonały WTS Włocławek 2:0 (24, 17). Pierwszy set był bardzo wyrównany. Gospodynie przegrywały 22:23, ale końcówkę seta rozegrały znakomicie. Drugą odsłonę wygrały już wyraźnie.
W drugim spotkaniu, decydującym o 1. miejscu, Joker I zwyciężył Pałac I Bydgoszcz 2:0 (20, 17). Świecianki były zdecydowanie lepsze od przeciwniczek.

Wyniki: Pałac I Bydgoszcz – WTS Włocławek 2:1, Joker I Świecie – WTS Włocławek 2:0, Pałac I Bydgoszcz – Joker I Świecie 0:2.
1. Joker I Świecie 2 4 4-0
2. Pałac I Bydgoszcz 2 3 3-2
3. WTS Włocławek 2 2 1-4
WTS Włocławek spadło do II ligi, a jego miejsce zajmie Culmen I Chełmno, który triumfował w Bydgoszczy w zawodach drugoligowców.

Spartakus utrzymał się

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Lnianie rozegrano turniej III ligi. W nim najlepszy okazał się Culmen II Chełmno, który odniósł dwa zwycięstwa. Drugi był Spartakus Lniano, a trzeci Joker II Świecie.
Wyniki: Culmen II Chełmno – Joker II Świecie 2:0, Spartakus Lniano – Joker II Świecie 2:0, Spartakus Lniano - Culmen II Chełmno 1:2.
1. Culmen II Chełmno 2 4 4-1
2. Spartakus Lniano 2 3 3-2
3. Joker II Świecie 2 2 0-4
Culmen II awansował do II ligi, zaś Joker II spadł do czwartej. Zespół z Lniana pozostał trzecioligowcem.