Dominik Rubaj wystąpił na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata

Jakub Keller
Nadesłane
Świecianin podczas zakończonych w niedzielę World Youth Championship, Draughts 100, czyli Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w warcabach 100-polowych rozgrywanych w Dąbkach rywalizował w kategorii Hopes Boys.

Na dystansie 9 rund turnieju głównego Dominik zdobył 10 punktów i uplasował się na 10 pozycji. Rubaj grał także w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Blitza. Z dorobkiem 11 punktów zajął 11 miejsce. Ponadto pod okiem Eugeniusza Wattutina, selekcjonera kadry narodowej, oraz Natalii Sadowskiej, mistrzyni świata, młody świecianin grał w mistrzostwach świata w warcabach tureckich. Zajął 8 miejsce, a jego wyższość uznać musiał mistrz świata w Blitza, Białorusin Vasko Mikit.

Zawodnik wraz z rodziną dziękują przedstawicielom Urzędu Miejskiego w Świeciu, oraz Szkoły Podstawowej nr 5 za wsparcie w organizacji wyjazdu.

- Był to niezapomniany turniej. Cieszy możliwość poznania zawodników z całego świata. Wszyscy mogli też zobaczyć jak gra zawodnik ze Świecia - mówi Piotr Rubaj, tata Dominika.

Info z Polski - przegląd najważniejszych i najciekawszych informacji z kraju [02.11.2017]