Dziewczyny ze Świecia notują kolejne zwycięstwo!

Jakub Keller
Nadesłane
Piłkarki Wdy/Strażaka Przechowo odniosły w Aleksandrowie Kujawskim drugie zwycięstwo z rzędu w rundzie wiosennej 3. Ligi kobiet.

Viking Aleksandrów Kujawski - Wda/Strażak Przechowo 1:2 (0:0)

Bramki dla Wdy: Kwaśniewska (65, 68.)

Wda/Strażak: Mikołajczyk - Zawiszewska, Czubkowska, Ściwiarska, B. Siuda, Kałdowska (75. Świerczyńska), Głowinkowska, Araśniewicz, Wieprzowska (81. Modrzejewska), Kwaśniewska, S. Siuda (70. Graczykowska).

Początek Spotkania toczył się pod dyktando świecianek. Miejscowe wypracowały sobie jednak dwie klarowne sytuacje do zdobycia bramki, lecz ich nie wykorzystały.

W drugiej połowie to gospodynie przycisnęły bardziej, ale nie potrafiły pokonać świetnie spisującej się bramkarki Wdy - Marceliny Mikołajczyk. Pudłem z rzutu karnego odpowiedziała ze strony Wdy Martyna Kwaśniewska. Chwilę później na prowadzenie wyszły miejscowe, wykorzystując serię pomyłek zawodniczek ze Świecia.

Winy za przestrzelony karny Martyna Kwaśniewska odkupiła w 65. i 68. minucie zdobywając dwie bramki po strzałach zza pola karnego. Tym samym świecianki rozstrzygnęły losy spotkania zaledwie w trzy minuty.

Pozostałe wyniki 16 kolejki: KP Wisła Grudziądz - IKKP Noteć Inowrocław 1:4, UKS Tęcza Bydgoszcz - FUKS Wielowicz 2:0, Gwiazda-Kania Toruń - GLKS Anmar Osielsko 3:0 (walkower), Spójnia Białe Błota - KS Unifreeze Górzno 1:3, Kobiecy KP II Bydgoszcz - W.A.P. Włocławek 1:4, LKS Start Pruszcz - Tucholanka Tuchola 2:3.

1504-115

Następna kolejka 19.04 (środa): Wda/Strażak Przechowo - IKKP Noteć Inowrocław (17); 22.04 (sobota): KS Unifreeze Górzno - Gwiazda-Kania Toruń (11), GLKS Anmar Osielsko - UKS Tęcza Bydgoszcz (12), FUKS Wielowicz - KP Wisła Grudziądz (15); 23.04 (niedziela): LKS Start Pruszcz - Viking Aleksandrów Kujawski (11), Tucholanka Tuchola - Kobiecy KP II Bydgoszcz (11), W.A.P. Włocławek - Spójnia Białe Błota (14).