Historyczny, pierwszy punkt Jokera Świecie na własnym boisku w Tauron Lidze [zdjęcia]

Jakub Keller
Siatkarki Jokera Świecie przegrały z #Volley Wrocław 2:3
Siatkarki Jokera Świecie przegrały z #Volley Wrocław 2:3 fot. Jakub Keller
Jedno oczko zainkasowały siatkarki Jokera Świecie w poniedziałkowym (23 listopada) starciu z #Volley Wrocław. Świecianki nadal bez zwycięstwa na własnym parkiecie.

Mecz zaczął się pod dyktando Jokera, ale w obozie gości nie brakowało błędów. Wrocławianki w połowie seta na osiem punktów zdobytych przez Jokerki zdołały odpowiedzieć jedynie jednym oczkiem. Świecianki tymczasem nie dały wyrwać sobie zwycięstwa w pierwszej partii, pewnie wygrywając do 17.

Kluczowy dla przebiegu spotkania mógł okazać się set drugi, który po wyrównanej walce i przewadze na punkty padł łupem wrocławianek. Zawodniczki z województwa dolnośląskiego piorunująco rozpoczęły także trzecią partię wychodząc na sześciopunktowe prowadzenie. Świecianki co prawda odrabiały konsekwentnie straty, ale nie zdołały przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Miejscowe charakter pokazały natomiast w secie czwartym, którego zwyciężyły po zaciętej walce 25:23 , doprowadzając tym samym do tie breaka i inkasując historyczny, pierwszy punkt na własnym boisku w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Uśmiechy szybko zeszły jednak z ust siatkarkom ze Świecia, bowiem decydującą partię zdecydowanie wygrały wrocławianki.

Joker Świecie - #VolleyWrocław 2:3 (25:17, 25:27, 20:25, 25:23, 7:15)
Joker: Wenerska, Marcyniuk, Jurczyk, Sikorska, Kukulska, Urbanowicz, Nowak (libero) oraz Nowacka (libero), Kowalska, Urban, Gorzkiewicz, Muszyńska.

#Volley: Murek, Fedorek, Rapacz, Słonecka, Witkowska, Szady, Adamek (libero) oraz Wołodko, Jasek, Pancewicz (libero).

MVP: Natalia Murek (#VolleyWrocław).

Posiadłość na trasie Świecie - Nowe od lat świeci pustkami. Krążą legendy, że miała należeć ona do mafii. Byli także tacy, którzy twierdzili, że otwarty tam zostanie klub nocny

Powiat świecki. Tajemnicza willa obiektem zainteresowania zn...