III Kociewski Bieg Niepodległości w Świeciu. Zobacz zdjęcia

Jakub Keller
Tak było 11.11.2022 r. w Świeciu podczas III Kociewskiego Biegu Niepodległości
Tak było 11.11.2022 r. w Świeciu podczas III Kociewskiego Biegu Niepodległości Jakub Keller
III Kociewski Bieg Niepodległości cieszył się sporym zainteresowaniem. 250 osób postanowiło na sportowo w Świeciu uczcić 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Futsal Świecie - FC Kamienica Królewska

od 16 lat

III Kociewski Bieg Niepodległości w Świeciu. 250 biegaczy z całej północnej Polski

Listy uczestników były od dawna zamknięte. Do Świecia przyjechali miłośnicy biegania praktycznie z całej północnej Polski.

Trasa biegu liczyła 6 km i wiodła ulicą Klasztorną. Sądową i Wodną aż do ronda nieopodal energetyki. Tam zawodnicy zawracali i zmierzali w stronę mety.

Bieg w Świeciu. Jedni na sportowo, inni rekreacyjnie

W kategorii open mężczyzn zwyciężył Miłosz Kuczkowski z Kościerzyny z czasem 00:18:55.97. Drugie miejsce zajął Aleksandr Sanko (00:19:06.56), a trzecie Sebastian Waśkiewicz z Gdańska (00:19:14.89).

Wśród pań najszybsza okazała się Monika Dubiela z Lubichowa, która trasę pokonała w czasie 00:20:45.37. Druga była Kamila Grzonka z Bytoni (00:23:18.73). Na najniższym stopniu podium stanęła świecianka Dorota Skibska z czasem 00:24:25.22.

Nie brakowało także uczestników, którzy udział w biegu potraktowali rekreacyjnie. Niektórzy biegli z dziećmi w wózku, inni z psami na smyczy.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny.

Przejdź do galerii i zobacz zdjęcia z biegu.