IV Półmaraton Mondi z Chełmna do Świecia: Biegacze pokazali się z dobrej strony

Sławomir Wojciechowski
Meta była na deptaku przy SP nr 8 w Świeciu. Zbliżają się do niej Alicja Uhl (Chełmno) i Kazimierz Majna (Gdynia) Sławomir Wojciechowski
Półmaraton po raz czwarty połączył Chełmno i Świecie. Najszybszy w nim był Damian Piernikowski z Vectry Włocławek.

W niedzielę odbył się IV Półmaraton Mondi z Chełmna do Świecia (21,097 km). Organizatorzy zmienili jego trasę w porównaniu z 2012 rokiem (trzecia edycja). Start tradycyjnie był na rynku w Chełmnie. Jednak po minięciu mostu na Wiśle biegacze skręcili w lewo udając się do Gruczna, a stamtąd dopiero do Świecia. Meta usytuowana była na deptaku przy Szkole Podstawowej nr 8.
Hass trzeci

W biegu wzięło udział 99 zawodników i zawodniczek z północnej Polski (m.in. Gdańska, Malborka, Torunia, Włocławka, Gdyni, Kwidzyna, Grudziądza, Bydgoszcz). Nie zabrakło też biegaczy z Chełmna i Świecia.
Najszybciej trasę pokonał Damian Piernikowski (Vectra Włocławek) uzyskując czas 01:16:21. Drugi, ze stratą 19 sekund był Wiesław Sosnowski (Active Malbork). Najniższe miejsce na podium w "open" zajął gdynianin startujący w barwach The Runners Świecie Robert Hass - 01:17:39. W pierwszej "10" z regionu byli jeszcze: 5. Janusz Łazarski (JW 1109 Janosiki Grudziądz) - 01:20:34, 6. Marcin Klemański (The Runners Świecie) - 01:20:46, 7. Klaudiusz Walendziak (Runners Team Jeżewo) - 01:20:59, 10. Rafał Szczutkowski (Straż Pożarna Chełmno) - 01:22:56.

Podium dla regionu
Wśród kobiet w kategorii "open" zwyciężyła Katarzyna Oleksińska z Kałdusa z czasem 01:38:45. Druga była Sylwia Marchlewska (The Runners Świecie) - 01:38:52, trzecia Małgorzata Ratkowska (The Runners Świecie) - 01:45:55, a czwarta Edyta Jakubowska-Olech (SP 1 Świecie) - 01:46:25. W pierwszej "10" uplasowała się także Renata Gronowska (The Runners Świecie), która była dziesiąta - 01:57:40. Półmaraton ukończyło 18 pań.
Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Nagrody i medale wręczono z podziałem na kategorie wiekowe.