Joker bezsilny w Radomiu. Kolejna porażka siatkarek ze Świecia

Jakub Keller
Mimo serii porażek siatkarki Jokera Świecie pozostają w grze o utrzymanie w Tauron Lidze Jakub Keller
W zaległym meczu 7. kolejki Tauron Ligi siatkarki E.LECLERC MOYA Radomki Radom nie dały szans Jokerowi Świecie wygrywając 3:0. W trzecim secie tego spotkania świecianki zdobyły zaledwie 9 punktów.

Nie ulegało wątpliwości, że Joker do Radomia nie jechał w roli faworyta. Mimo to siatkarki ze Świecia w pierwszym secie walczyły dzielnie.

Miejscowe przewagę zaczęły budować od stanu 15:15. Wówczas na osiem punktów radomianek podopieczne Marcina Wójtowicza odpowiedziały jedynie jednym oczkiem, które atakiem po bloku przy stanie 20:15 zdobyła Oliwia Urban. Miejscowe nie pozwoliły świeciankom na odrobienie strat i wygrały pierwszą partię.

Bardzo podobny przebieg miał drugi set tego spotkania. Wyrównana walka trwała do momentu, aż na tablicy świetlnej pojawił się wynik 16:16. Wówczas, głównie za sprawą Janisy Johnson siatkarki z Radomia zaczęły odjeżdżać świeciankom.

W trzecim secie podłamane Jokerki stać było na walkę jedynie do stanu 7:7. Od tego momentu do końca meczu zdobył zaledwie dwa punkty.

Po meczu w Radomiu sytuacja w tabeli Jokera wciąż nie jest o dziwo najgorsza. Podopieczne Marcina Wójtowicza w 13 spotkaniach uzbierały 7 punktów. O trzy oczka mniej ma Enea PTPS Piła. Siatkarki z Wielkopolski rozegrały jednak o jeden mecz więcej.

Przypomnijmy, że w tym sezonie z najwyższej klasy rozgrywkowej spadnie jedna drużyna. Przedostatni zespół zapewni sobie byt w elicie na przyszły sezon.

E.Leclerc Moya Radomka Radom - Joker Świecie 3:0 (25:19, 25:22, 25:9)

Radomka: Zaborowska, Johnson, Łukasik, Honorio, Twardowska, Picussa, Witkowska (libero) oraz Biała, Molenda, Szczygioł, Laskowska, Bałucka.

Joker: Gorzkiewicz, Marcyniuk, Brzoska, Kowalska, Urban, Jurczyk, Nowak (libero) oraz Urbanowicz.

MVP: Paulina Zaborowska (Radomka).