Joker Mekro Energoremont Świecie wygrał w Gliwicach

(slaw)
Siatkarki Jokera Mekro Energoremont Świecie w niedzielę w Gliwicach zwyciężyły AZS Politechniki Śląskiej 3:0. Sławomir Wojciechowski
W I lidze kobiet w ten weekend rozegrano pięć meczów. Dominowały w nich drużyny przyjezdne. Nie zabrakło niespodzianek.

KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – Joker Mekro Energoremont Świecie 0:3 (19:25, 23:25, 15:25).
Joker: Przepiórka, Matusz, Borawska, Pytel, Toborek, Flakus, Walczak (libero) oraz Wenerska, Strządała.

Po porażce z Wisłą Warszawa jokerki bardzo chciały zdobyć pierwsze punkty w Gliwicach. To im się udało. W pierwszym secie beniaminek łatwo pola nie oddawał. Jednak gospodynie zacięły się przy prowadzeniu 17:14. W końcówce seta zdobyły tylko dwa punkty, przy 11 świecianek.

Set nr 2 lepiej zaczęły akademiczki (10:5), lecz zawodniczki Andrzeja Nadolnego szybko odrobiły straty (11:11). Potem do remisu 18:18 trwała wymiana ciosów. W końcówce znów górę wzięło doświadczenie jokerek, które odskoczyły na 23:20. Gliwiczanki jeszcze potrafiły złapać kontakt i wybronić piłkę setową, ale kropkę nad „i” postawiła Ewelina Toborek. W ostatniej partii Joker szybko wypracował sobie przewagę, którą potem systematycznie zwiększał. W jego szeregach najskuteczniejszą siatkarką była Patrycja Flakus, która w niedzielę miała okazję zagrać przeciw byłemu klubowi. Dobrą zmianę na przyjęciu dała też Angelika Strządała. Joker poprawił znacznie grę blokiem oraz ataki środkiem bloku.