Joker Świecie nie zgubił punktów

SŁAW
Planowe zwycięstwo w Szczyrku odniosły siatkarki Jokera Mekro Energoremont Świecie. „Czwórka” wciąż jest w ich zasięgu.

SMS PZPS SZCZYRK - JOKER MEKRO ENERGOREMONT 1:3
Sety: 20:25, 25:20, 15:25, 13:25
JOKER: Wenerska, Borawska, Matusz, Pytel, Toborek, Flakus, Rzepnikowska (libero) oraz Gasidło, Przepiórka, Prokop, Strządała.

Joker jechał na południe Polski po kolejne zwycięstwo. I plan zrealizował, choć świecianki miały słabsze chwile w tym meczu.

Pierwszego seta zaczęły od prowadzenia 10:1, ale później niemal roztrwoniły przewagę. Rywalki trzykrotnie złapały kontakt (16:17, 18:19, 20:21). W kluczowym momencie dwa ważne ataki skończyła jednak rezerwowa Joanna Prokop. Z kolei trzy ostatnie punkty dla gości to efekt błędów szczyr-kowianek.

Drugi set padł za to łupem SMS. Miejscowe od początku prowadziły 7:4, 9:5, 12:6. Jo-kerki potrafiły zbliżyć się na 17:19, ale potem nie ustrzegły się błędów własnych. Siatkarki ze Szczyrku dobrą dyspozycję utrzymały również do stanu 10:9 w secie numer 3. Później seriami traciły punkty, popełniając przy okazji wiele błędów. Dwie ostatnie partie Joker wygrał pewnie - do 15 i 13.

Dodajmy, że trener SMS Wiesław Popik nie mógł skorzystać w sobotę z kilku zawodniczek, które w ten weekend grały w półfinałach mistrzostw Polski juniorek w swoich macierzystych klubach. Z kolei w świeckim zespole z powodu kontuzji nie zagrała Aleksandra Gancarz.

Dzięki wygranej Joker zbliżył się na dwa „oczka” do Karpat Krosno. Sprawa 4. miejsca przed play off wyjaśni się w ostatniej kolejce.

Inne wyniki 23. kolejki: AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - PSPS Chemik Police 0:3 (-19, -15, -17), Wisła Warszawa - Nike Węgrów 3:0 (25, 13, 19), Silesia Volley Mysłowice - KS Murowana Goślina 1:3 (-8, 19, -27, -18). Pauza - Karpaty Krosno.