Joker Świecie pokonał Pałac Bydgoszcz i opuścił ostatnie miejsce w tabeli. Zobacz zdjęcia

Jakub Keller
Siatkarki Jokera Świecie pokonały w derbowym spotkaniu Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:1. To drugie zwycięstwo podopiecznych Bulenta Karsiloglu w tym sezonie.

Przed derbowym meczem w Świeciu nastroje w obu ekipach nie były wesołe. Bydgoszczanki zajmowały przedostatnie miejsce w tabeli, a gorszy był tylko Joker. Świecianki zaczęły z przytupem, ale Pałac szybko odrobił stratę, a w końcówce seta powiększał tylko przewagę. Pierwsza partia padła łupem podopiecznych Piotra Mateli.

Wówczas do pracy wzięły się miejscowe. I na tyle skutecznie, że wygrały dość pewnie pozostałe trzy sety. Co prawda wynik drugiej odsłony może temu złudnie przeczyć, bo warto podkreślić, że świecianki wykorzystały dopiero trzecią piłkę meczową.

Po tym zwycięstwie Joker opuścił ostatnie miejsce kosztem Pałacu. 20 listopada podopieczne Bulenta Karsiloglu czeka arcyważny mecz we Wrocławiu. Dwa dni później Pałac podejmie u siebie Uni Opole.

Joker Świecie - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:1 (17:25, 25:23, 25:17, 25:17)

Joker: Zaborowska, Raczkowska, Gawlak, Sikorska, Twardowska, Brzoska, Jagła (libero) oraz Michalewicz, Skrzypkowska, Picussa, Oliveira, Kubacka, Nowak (libero).

Polskie Przetwory Pałac: Bałdyga, Cassemiro, Hage, Balmas, Szperlak, Majkowska, Saad (libero) oraz Kobus, Mazurek, Szczepańska-Pogoda.

Ekoaktywni w Świeciu. Dzieci uczyły się ekologii w duchu spo...