Lech Rypin nie wygrał już od 11 spotkań
Lech Rypin nie wygrał już od 11 spotkań TOB
W niedzielę 19 czerwca, w ostatnim domowym meczu sezonu 2021/2022, piłkarze Lecha Rypin przegrali 2:3 z Wdą Świecie. Skutecznością po stronie rypinian błysnął Kamil Sternicki, który zaliczył dublet, ale bohaterem spotkania był napastnik gości Gabriel Falciano, autor hat-tricka.

Rowerowe Kujawsko-Pomorskie sezon 2 odcinek 4:

od 16 lat

Piłkarze wyszli na boisko w Rypinie przy nadzwyczaj wysokiej temperaturze, termometry wskazywały 32°C. Pierwszą groźną okazję stworzyli w 11. minucie goście ze Świecia, ale Graczyka w ostatniej chwili uprzedził bramkarz RKS-u Łukasz Wiśniewski. Po chwili rypinianie próbowali odpowiedzieć, jednak strzał Śmigrodzkiego przeleciał obok bramki Wdy.

Po dwóch kwadransach zaczęła rysować się przewaga gości. W 33. minucie wynik otworzył Gabriel Falciano, a już cztery minuty później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 dla Wdy, zaliczając 30. trafienie w sezonie. Lechici jeszcze przed przerwą próbowali strzelić bramkę kontaktową, ale brakowało wykończenia akcji.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do odważnych ataków. W 61. minucie gola na 1:2 strzelił Kamil Sternicki, a już po kilkudziesięciu sekundach zawodnik Lecha cieszył się z drugiej bramki. Wydawało się, że odmieniony RKS powalczy o pełną pulę, ale znów dał o sobie znać nieuchwytny dla obrońców z Rypina Gabriel Falciano. Snajper Wdy zaliczył hat-tricka i zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

Przed Lechem Rypin jeszcze dwa mecze w sezonie 2021/2022. W środę rypinianie zmierzą się na wyjeździe z Unią Gniewkowo i spróbują przełamać fatalną passę 11 meczów bez zwycięstwa. Z kolei Wda Świecie ostatni mecz rozegra w sobotę 25 czerwca o 16.00, u siebie, z walczącą o awans Włocłavią Włocławek. Wyniki wszystkich meczów, tabelę i klasyfikację strzelców publikujemy TUTAJ.

Lech Rypin - Wda Świecie 2:3 (0:2)

Gole: Kamil Sternicki 61', 63' (Lech) - Gabriel Falciano 33', 37', 69' (Wda)

Lech: Ł. Wiśniewski - Krajewski, Rybka, Dąbrowski, Baranowski, Śmigrodzki, Moszczyński (39, Rozpierski), P. Lewandowski, Sternicki, Rożnowski, M. Trędewicz.

Wda: Szabłowski - Słaby, Safian, Góra, Widz - Majka, Maliszewski, Graczyk (67, Ratkowski), Małachowski, Wenerski - Falciano.