Mecz Futsal Świecie – GI Malepszy Arth Soft Leszno. Zobacz zdjęcia i wideo

Jakub Keller
Ekstraklasowicz za mocny dla świecian. W meczu 1/16 finału Pucharu Polski gracze Futsal Świecie przegrali z drużyną GI Malepszy Arth Soft Leszno 0:6.

Świecianie długo stawiali opór drużynie z ekstraklasy. I mieli nawet kilka dogodnych okazji, by cieszyć się z pierwszego gola. Tak się jednak nie stało a w 12. minucie Jakub Kąkol zdobył pierwszą bramkę dla gości.

Drugiego gola strzelił w 18. minucie Albert Betowski i do przerwy goście prowadzili różnicą dwóch trafień.

Po zmianie stron gospodarze próbowali odwrócić losy spotkania, ale popełnili sporo błędów. - Ekstraklasa takich błędów w kryciu i przy wyprowadzaniu piłki nie wybacza. Wykazaliśmy się też lepszą skutecznością – powiedział po meczu Tomasz Trznadel, trener GI Malepszy Arth Soft Leszno.

W drugiej połowie goście dołożyli jeszcze cztery trafienia. Świecianie nie potrafili odpowiedzieć ani razu.

- Ciężko przeskoczyć takiego rywala. Musimy wyciągnąć z tej porażki wnioski i skupić się na lidze. Bo wszystko jeszcze przed nami – powiedział natomiast Karol Czyszek, gracz Futsal Świecie.

Futsal Świecie – GI Malepszy Arth Soft Leszno 0:6 (0:2)

Bramki: Kąkol 2, Betowski, Wójtowicz (sam.), Garcia, Kozhemiaka

Mecz Futsal Świecie – GI Malepszy Arth Soft Leszno. Zobacz z...