Mecz Wda Świecie – Unia Wąbrzeźno. Zobacz zdjęcia i wideo

Jakub Keller
Wda Świecie na inaugurację rundy wiosennej IV ligi pokonała Unię Wąbrzeźno 3:1 (1:0). Meczu nie dokończył Michał Kalitta. Przed przerwą lider świeckiego zespołu upadł po starciu z obrońcą i opuścił boisko.

Mecz na sztucznej murawie stadionu przy ulicy Sienkiewicza na początku przypominał piłkarskie szachy. Obie ekipy badały na co mogą sobie w tym pojedynku pozwolić.

Świecianie prowadzenie objęli w końcówce pierwszej połowy. Piłkę z rzutu wolnego pod bramkę Unii posłał Oskar Januszewski, a ta nietknięta przez żadnego z zawodników wpadła do siatki rywali.

Ten sam zawodnik, także po stałym fragmencie gry podwyższył prowadzenie Wdy, a trzecie trafienie dołożył Tomasz Adamczyk.

Tuż przed końcem na chwilę przysnęli defensorzy Wdy co skrzętnie wykorzystał Jakub Nowak. Kibice jednak domagali się od arbitra odgwizdania w tej sytuacji spalonego.

Wda Świecie – Unia Wąbrzeźno 3:1 (1:0)

Bramki: Januszewski 2, Adamczyk oraz Nowak.