Młodziczki Jokera I Świecie znów najlepsze [zdjęcia]

Sławomir Wojciechowski
W Świeciu rozegrano turniej 9. kolejki I ligi młodziczek. Przebiegał on pod dyktando gospodyń.

W zawodach w sali sportowej Gimnazjum nr 3 w Świeciu wzięły udział trzy najlepsze zespoły tego sezonu. Na inaugurację WTS Włocławek pokonało Pałac I Bydgoszcz 2:1 Mecz lepiej zaczęły bydgoszczanki, ale pod koniec 1. seta w ich grze coś się zacięło. Na szczęście udało im się wygrać go do 19. W kolejnych dwóch partiach już wyraźnie lepsze były włocławianki, choć pod koniec tie-breaka i je dopadł mały kryzys. Długo nie potrafiły zdobyć 15 punktu, ale w końcu postawiły kropkę nad „i”.

W drugim spotkaniu zaprezentowały się prowadzące w rankingu ligi młodziczek gospodynie. Joker I Świecie pewnie zwyciężył WTS Włocławek 2:0. Więcej emocji przyniósł drugi set, którego dopiero w końcówce świecianki przechyliły na swoją korzyść (25:22).

W ostatnim pojedynku turnieju Pałac I Bydgoszcz przegrał z Jokerem I Świecie 0:2. Bydgoszczanki powinny wygrać 1. seta, w którym cały czas prowadziły. Jednak potem nie wykorzystały piłek setowych. I to się zemściło, bo ostatecznie jokerki wygrały na przewagi 29:27. W 2. odsłonie podopieczne Marka Nadolnego dominowały już na parkiecie oddając rywalkom tylko 15 „oczek”. Pałac I spadł do II ligi, a jego miejsce zajmie Pałac II Bydgoszcz.

Wyniki: Pałac I Bydgoszcz - WTS Włocławek 1:2 (25:19, 17:25, 11:15), Joker I Świecie – WTS Włocławek 2:0 (25:18, 25:22), Joker I - Pałac I 2:0 (29:27, 25:15).

1. Joker I Świecie 2 4 4-0

2. WTS Włocławek 2 3 2-3

3. Pałac I Bydgoszcz 2 2 1-4

Joker I Świecie po tej kolejce zwiększył do trzech punktów przewagę nad WTS Włocławek. A to oznacza, że bez względu na rozstrzygnięcia ostatniej 10. kolejki (5 marca) zajmie 1. miejsce w rankingu ligi młodziczek. I będzie gospodarzem turnieju finałowego, który rozstrzygnie o mistrzostwie województwa kujawsko-pomorskiego. W nim na pewno zagrają też WTS Włocławek, Pałac I Bydgoszcz i Pałac II Bydgoszcz.