zs
Arkadiusz Wojtasiewicz
W starciu dwóch ostatnich drużyn w ligowej tabeli Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz pokonał Jokera Świecie. Walka była wyjątkowo zacięta, a stawka meczu wysoka.

To było arcyważne spotkanie dla obu drużyn. I Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz, i Joker Świecie walczą o utrzymanie się w lidze, a już od dłuższego czasu wszystko wskazywało, że tę sprawę rozstrzygną między sobą.

Przed poniedziałkowym starciem w roli faworytek wymieniane były pałacanki, które z trzema zwycięstwami na koncie, w ligowej tabeli były o jedno miejsce przed ostatnim Jokerem (dwie wygrane). Ponadto, bydgoszczanki grały u siebie, a na trybunach miały wsparcie.

- Kobiecy bydgoski sport trzyma się razem. Polskie Przetwory Pałacu Bydgoszcz rozgrywa derby przeciwko Jokerowi Świecie. Nasze koszykarki wraz naszymi kibicami będą wspierać siatkarki - zapowiedział koszykarski Basket 25 Bydgoszcz.

Niesione dopingiem i pod okiem nowego trenera Mirosława Zawieracza, lepiej rozpoczęły spotkanie, zyskując kilka punktów przewagi nad świeciankami (8:5). Ale Joker szybko wyrównał, a kilka minut później, wyszedł na prowadzenie (16:15). Walka punkt za punkt trwała do końca seta. Pierwszej piłki setowej nie wykorzystały świecianki, ale drugiej okazji już nie zmarnowały.

Drugi set był bardzo podobny, z tą różnicą, że to Joker uciekał na kilka punktów, a gospodynie musiały odrabiać straty. Robiły to na tyle skutecznie, że w końcówce wyszły na prowadzenie i z dwupunktową przewagą wygrały tę partię.

Zacięta walka o każdy punkt trwała w trzeciej odsłonie (10:10), ale w połowie seta bydgoszczanki zaczęły przejmować kontrolę nad wydarzeniami na boisku i spokojnie dograły końcówkę. Nieco nerwowo zaczęły czwartego seta, ale uspokoiły grę i powoli budowały przewagę. Gospodynie nie dały już wyrwać sobie zwycięstwa w tym meczu - sięgnęły po trzy punkty, mocno przybliżając się do utrzymania.

Joker pozostaje na ostatniej pozycji w tabeli, a jego sytuacja jest bardzo trudna.

POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ - JOKER ŚWIECIE 3:1
Sety: 24:26, 25:23, 25:19, 25:21
PAŁAC Hage 21, Cassemiro 13, Szperlak 7, Majkowska 12, Szczepańska-Pogoda 16, Bałdyga 10, Saad (libero) oraz Justka (libero)
JOKER: Sikorska 25, Rachkovska 12, Gawlak 8, Brzoska 7, Zaborowska 1, Twardowska 9, Nowak (libero), Jagła (libero) oraz Skrzypkowska