Pierwsza porażka kadetek Jokera Świecie [zdjęcia]

Sławomir Wojciechowski
Kadetki Jokera Świecie nie sprawiły we wtorek niespodzianki. Przegrały w trzech setach z faworytkami rozgrywek z Bydgoszczy. Sławomir Wojciechowski

W meczu 3. kolejki I ligi kadetek Joker Świecie uległ Pałacowi Bydgoszcz 0:3 (15:25, 16:25, 12:25). Przed tym spotkaniem oba zespoły miały na kontach po dwa zwycięstwa, z tym że świecianki wygrywały z Budowlanymi Toruń i Tucholanką Tuchola po 3:2. Z kolei pałacanki swoje pojedynki z Kopernikiem Gałczewo i WTS Włocławek rozstrzygały w trzech setach. We wtorek mecz też był krótki. Podopieczne Marka Nadolnego, które o rok lub dwa są młodsze od bydgoszczanek, tylko chwilami toczyły wyrównany pojedynek. W 2. secie potrafiły z 1:6 wyciągnąć wynik na 10:9. Niestety, świecianki miały duże problemy z przyjęciem mocnych zagrywek rywalek. Powodowały one, że seriami traciły punkty. Pałac uzyskanej przewagi nie marnował, a wręcz przeciwnie ją powiększał.

Inne wyniki 3. kolejki I kolejki: WTS Włocławek – Kopernik 3:0 (18, 17, 14), Budowlani – Tucholanka 3:0 (19, 18, 18).

Niepokonany Spartakus

W II lidze kadetek świetnie spisują się siatkarki z Lniana. W niedzielę podopieczne Rafała Ziółkowskiego odniosły trzecie zwycięstwo w sezonie. Spartakus w niedzielę pokonał w Grudziądzu miejscową Stal 3:0 (25:13, 25:15, 25:15).W tabeli II ligi prowadzi Culmen Chełmno – 9 pkt (9-0) przed Spartakusem – 9 pkt (9-1) i Kamionką Kamień Krajeński – 6 pkt.