mz
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - Joker świecie 3:1
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - Joker świecie 3:1 Dariusz Bloch
Podobnie jak wcześniej w Świeciu, na swoim parkiecie pałacanki pokonały Jokera.

Od meczu w Świeciu wiele się zmieniło. Joker pozyskał przyjmującą Natalię Skrzypkowską, a prowadzenie drużyny przejął trener Wojciech Kurczyński. Pałac pożegnał się (za porozumieniem stron) z przyjmującą Emilią Muchą.

W Bydgoszczy, w pierwszym secie długo utrzymywała się niewielka (1-2 punkty) przewaga Pałacu. Rywalki nie rezygnowały jednak i dogoniły gospodynie, a potem wyszły na prowadzenie. Od stanu 19:19 trwała walka punkt za punkt. Pierwszą piłkę setową siatkarki Jokera zmarnowały, a z szansy skorzystał Pałac, kończąc partę.

W drugim secie, w połowie partii pałacanki miały już dwa razy więcej punktów od rywalek. Jokerki zdołały znacząco zmniejszyć te starty, ale seta nie uratowały. Nie pozwoliły jednak gospodyniom zakończyć spotkania, bo w trzeciej partii to one utrzymywały przewagę na boisku.

Czwarty set to bardzo mocny początek bydgoszczanek (9:2), a dużą przewagę dowiozły do końca seta i zakończyły mecz.

POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ - JOKER ŚWIECIE 3:1
Sety: 26:24, 25:20, 20:25, 25:19
PAŁAC: Dascalu (11), Ziółkowska (9), Hawryła (14), Mazurek (2), Żurowska (22), Bidias (20), Jagła (libero) oraz Reszelewska (libero).
JOKER: Kukulska (7), Brzoska (13), Sikorska (20), Skrzypkowska (13), Jurczyk (9), Nowak (libero) oraz Urban (1), Muszyńska, Urbanowicz i Marcyniuk.