Porażka Startu Warlubie, zwycięstwo Wdy Świecie

SŁAW
Adam Cieśliński już strzela gole dla Wdy.
Adam Cieśliński już strzela gole dla Wdy. Paweł Skraba
Trzecioligowcy znów na boiskach. Porażki na własnym boisku doznał Start Warlubie. Wda Świecie wygrała na wyjeździe.

START - PELIKAN NIECHANOWO 0:3 (0:0)
Bramki: Steinke (47), Wolkiewicz (67), Trojanowski (76).
START: Woźniak - Binerowski, Kowalski, Żurek, Adamczyk - Witucki, Wenerski - Zarembski (61. Jagielski), Bollin (70. Manthey), Czerwiński - Żylski (83. Ceyer).

Beniaminek w Warlubiu potwierdził wysokie aspiracje. Pierwsza połowa nie wskazywała na to. - Byliśmy lepszym zespołem - uważa trener Startu Dariusz Wójcik. - Mieliśmy klarowniejsze okazje. W 31. min. ładnie uderzył Bollin, ale bramkarz Łagodziński zdołał z trudem wybić piłkę na korner. Trzy minuty później, po podaniu Żylskiego, na czystą pozycję wyszedł Czerwiński, ale jego strzał golkiper obronił udem. Wszystko posypało się tuż po przerwie. Po wolnym gości Żurek za krótko wybił piłkę. I w efekcie wykorzystał to Steinke. Musieliśmy się odkryć wiedząc, że Pelikan świetnie gra z kontry. I to się potwierdziło. Rywale skarcili nas w 67. i 76. min.

UNIA SWARZĘDZ - WDA 0:5 (0:2)
Bramki: Cieśliński (37, karny), Kiełpiński (40), Urbański (56), Rożnowski (58), Maliszewski (90).
WDA: Zapała - Lipiński, Urbański, Gackowski (46. Igliński), Kiełpiński - Brzeziński I, Cywiński - Sieirka I (46. Kruczyński), Cieśliński (75. Wietrzykowski), Kamiński - Rożnowski (65. Maliszewski).

W piątek Wda wypożyczyła z Gwiazdy Starogród Adama Cieślińskiego (kilka tygodni temu rozwiązał kontrakt z Olimpią Gr.). To wzmocnienie sprawiło, że świecianie jechali do Wielkopolski z dużymi nadziejami. I efektownie zrewanżowali się Unii za porażkę 0:3. - W 1. części mieliśmy inicjatywę, ale bez dogodnych sytuacji - mówi trener Wdy Grzegorz Wódkiewicz. - W 37. min. rzut karny, po faulu na Cywiński, na gola zamienił Cieśliński. Trzy minuty potem na 2:0, po rzucie rożnym Urbańskiego, strzałem z głowy podwyższył Kiełpiński. Mecz ustawiła bramka na 3:0 z rzutu wolnego „Urbiego”. Unia w tym spotkaniu groźna była przy stałych fragmentach gry, ale Zapała ani razu nie był zmuszony do poważniejszej interwencji.