Prymusi Zawodu Pomorza i Kujaw II. Kto otrzymał stypendia od marszałka Kujawsko-Pomorskiego? [lista nazwisk]

Adam Mroczek
Adam Mroczek
Uroczysta Gala wręczenia stypendiów dla Prymusów Zawodu Pomorza i Kujaw
Uroczysta Gala wręczenia stypendiów dla Prymusów Zawodu Pomorza i Kujaw Mikołaj Kuras dla UMWKP
Udostępnij:
350 uczniów techników oraz 150 uczniów szkół branżowych otrzymało w tym roku stypendia w ramach marszałkowskiego projektu Prymusi Zawodu Pomorza i Kujaw II. Do najlepszych trafi w tym roku łącznie blisko 1,4 mln zł. We wtorek 26 kwietnia z dwudziestoma najlepszymi prymusami spotkał się marszałek Piotr Całbecki.

Zobacz wideo: Budowa nowego kampusu Akademii Muzycznej może się rozpocząć

- W Kujawsko-Pomorskiem od lat realizujemy projekty stypendialne skierowane do uczniów, którzy dobrze radzą sobie w nauce. Pieniądze w ramach programu Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II trafiają zarówno do uczniów techników jak i szkół branżowych. To środki, które pomogą w kształceniu potrzebnych na rynku pracy specjalistów różnych dziedzin – mówił marszałek Piotr Całbecki.

Polecamy

Projekt stypendialny Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II realizowany jest w oparciu o środki z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. W roku szkolnym 2021/2022 wsparcie trafi do 500 uczniów regionu. Wysokość stypendium wyniosła od 200 do 500 złotych miesięcznie. Środki można wykorzystać między innymi na pokrycie kosztów przygotowania do konkursów, turniejów i olimpiad, udziału w dodatkowych zajęciach, zakup komputera, specjalistycznego sprzętu, pomocy dydaktycznych i książek oraz opłacenie zakwaterowania, wyżywienia i dojazdów do szkoły.

Wśród szkół z największą liczbą stypendystów są Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego im. Ignacego Łyskowskiego w Grubnie w powiecie chełmińskim (42 stypendystów), Zespół Szkół w Kowalewie Pomorskim w powiecie golubsko-dobrzyńskim (23 stypendystów) i Zespół Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu (22 stypendystów).

Zdjęcia z wydarzenia w galerii

Oto lista stypendystów:
Powiat aleksandrowski: Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala" w Aleksandrowie Kujawskim

  • Biegała Alicja
  • Liniewski Miłosz
  • Paczkowski Szymon
  • Przychodzki Cezary
  • Śmigiel Bartosz

Powiat brodnicki: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy

  • Daniszewska Samanta
  • Głowacki Bartosz
  • Hys Kamil
  • Jurkiewicz Kamil
  • Wiercińska Magdalena

Powiat bydgoski: Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych im. Bronisława Zamojdzina w Karolewie

  • Kamińska Dagmara
  • Krasulak Dawid

Powiat chełmiński: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego im. Ignacego Łyskowskiego w Grubnie

  • Antolak Kacper
  • Artwik Marcin
  • Baumgart Leon
  • Bednarek Emilia
  • Bielak Weronika
  • Blas Patrycja
  • Coch Stanisław
  • Ćmil Sara
  • Dąbrowski Miłosz
  • Domagalski Kacper
  • Dubel Paulina
  • Dudek Julia
  • Efta Dominika
  • Flis Eryk
  • Gerke Natalia
  • Goliński Miłosz
  • Jania Oliwia
  • Jurczenia Jagoda
  • Kubacki Mateusz
  • Kurzyńska Nicol
  • Majrowska Wiktoria
  • Marczak Kamil
  • Milaszewski Paweł
  • Miszczak Weronika
  • Muzalewska Dagmara
  • Orłowski Piotr
  • Owczarek Zuzanna
  • Płatek Weronika
  • Ptach Kamil
  • Reszczyński Damian
  • Rutkowska Daria
  • Ryba Jakub
  • Sulima Martyna
  • Szulc Kalina
  • Szymańska Angelika
  • Wylangowska Natalia
  • Zalewska Wiktoria
  • Zaremba Dawid
  • Zdrojewska Ewa
  • Ziemecka Julia
  • Zimmermann Agata
  • Ziółkowska Julia

Zespół Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Chełmnie

  • Panejko Natalia
  • Rudolf Zuzanna

Powiat golubsko-dobrzyński: Zespół Szkół Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu

  • Arciszewski Adrian
  • Boniecki Marcin
  • Bruzdewicz Maja
  • Frankowski Bartosz
  • Gajewska Klaudia
  • Górzyńska Wiktoria
  • Jankowska Daria
  • Jurkiewicz Igor
  • Kryłow Edyta
  • Łobacz-Żuczenko Karolina
  • Mikrut Magda
  • Płocharski Kamil
  • Regulska Natalia
  • Różańska Dominika
  • Skomra Kinga
  • Sylwester Kornelia
  • Szatkowska Marta
  • Szymańska Magdalena
  • Tylmanowska Kinga
  • Wojdyło Roksana
  • Zakrzewska Klaudia
  • Zdanek Martyna

Zespół Szkół w Kowalewie Pomorskim

  • Bach Józefina
  • Borowiec Marcelina
  • Głowacka Marta
  • Górski Szymon Jakub
  • Gumiński Marcel
  • Hejnowski Mikołaj
  • Janiszewska Kamila
  • Kin Kinga
  • Krzywdzińska Weronika
  • Łobacz-Żuczenko Marcin
  • Malanowski Szymon
  • Olpeter Klaudia
  • Olszewska Zuzanna
  • Osiński Szymon
  • Pakuła Bartosz
  • Piskorska Karolina
  • Poniewirska Klaudia
  • Radomska Anna
  • Stankiewicz Kacper
  • Stankiewicz Martyna
  • Sulecka Natalia
  • Włodarska Magdalena
  • Wrzosek Monika

Powiat inowrocławski: Akademia Szkolnictwa AS w Inowrocławiu

  • Banaś Eliza
  • Boczkowska Amelia
  • Burzec Marika
  • Czekała Wiktoria
  • Gąsiorek Zuzanna
  • Szukalska Rita

Branżowa Szkoła I stopnia w Gniewkowie
Andrzejak Zofia

Zespół Szkół Budowlanych im. gen. Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu

  • Ciesielska Paulina
  • Gajda Kinga
  • Gernat Jakub
  • Tonicki Jakub

Zespół Szkół Chemiczno-Elektronicznych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu
Kwintera Kacper

Zespół Szkół Ekonomiczno-Logistycznych w Inowrocławiu

  • Dobrowolska Daria
  • Górski Jakub
  • Pawlak Oskar
  • Proch Aleksandra

Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Inowrocławiu
Konrad Sebastian

Powiat mogileński: Powiatowy Zespół Szkół w Bielicach

  • Chmal Weronika
  • Czaja Anna
  • Głowacka Izabela
  • Gmur Mikołaj
  • Hernacka Daria
  • Konopa Izabela
  • Leśny Klaudiusz
  • Manysiak Agata
  • Orchowski Jakub
  • Paluszyński Mateusz
  • Różańska Sandra
  • Skraburski Kamil
  • Słowiński Sebastian
  • Zaparucha Zuzanna

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach

  • Centkowska Amanda
  • Grzelak Hubert
  • Jania Kamil
  • Pawlaczyk Adrianna
  • Pawlaczyk Kornelia
  • Puzio Michał
  • Rachuba Jakub
  • Stachowiak Mateusz
  • Walkowska Julia
  • Wołowiec Sylwia
  • Zakrzewski Adam

Zespół Szkół w Mogilnie

  • Kasprowicz Wojciech
  • Kaźmierski Daniel
  • Kielczyk Donata
  • Knych Martyna
  • Krawczyk Zuzanna
  • Kulczak Martyna
  • Loks Filip
  • Niewiadomska Roksana
  • Szmyt Remigiusz
  • Wieczorek Zuzanna
  • Wojciechowski Kacper

Powiat nakielski: Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie

  • Borowiak Wojciech
  • Łatanik Szymon
  • Polaszewski Mikołaj
  • Pozorska Klaudia
  • Sala Marta
  • Wełniński Wojciech

Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu

  • Figura Filip
  • Szczepanik Adrian
  • Szynakiewicz Jakub

Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią

  • Chyła Dominik
  • Tyda Hubert

Powiat radziejowski: Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Ziemi Kujawskiej w Przemystce

  • Banasiak Ola
  • Stróżyk Adam

Powiat rypiński: Zespół Szkół nr 2 w Rypinie im. Unii Europejskiej

  • Borek Bartosz
  • Fijałkowska Natalia
  • Janikowska Paulina
  • Kuźwicka Agata
  • Osowska Nadia
  • Pawłowska Roksana
  • Zaleśkiewicz Dominik
  • Zieliński Patryk

Zespół Szkół nr 3 im. Bogdana Chełmickiego w Rypinie

  • Brodzińska Maja
  • Chmielewska Sandra
  • Derkowska Anna
  • Duchewicz Maciej
  • Jabłoński Oliwier
  • Jankowski Mateusz
  • Klonowska Zuzanna
  • Murawska Oliwia
  • Sulecki Kacper
  • Uganowska Klaudia
  • Weiss Małgorzata
  • Wiśniewska Karolina
  • Wróblewski Kacper

Zespół Szkół nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu
Małkińska Agata

Powiat świecki: Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu

  • Gretkowski Dawid
  • Jaroch Jakub
  • Kasperek Katarzyna
  • Lipowiec Krystyna
  • Szmelter Daniel
  • Wrzos Norbert

Zespół Szkół w Nowem

  • Kozłowski Piotr
  • Pofelska Emilia
  • Redloch Wiktoria
  • Ronowski Jakub
  • Wojtyła Kacper

Powiat toruński: Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży

  • Antonowicz Ewelina
  • Bering Weronika
  • Bonisławska Jagoda
  • Filocha Kamil
  • Gołaszewska Wiktoria
  • Grabowski Dawid
  • Guz Jakub
  • Kalinowska Michalina
  • Kamińska Liliana
  • Kamiński Paweł
  • Kazaniecki Jakub
  • Kwiatkowska Patrycja
  • Mikołajczyk Wiktoria
  • Niciński Norbert
  • Rykaczewski Kacper

Powiat tucholski: Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi

  • Ciara Patryk
  • Guzman Patrycja
  • Hamerliński Adam
  • Klafetka Kinga
  • Koliński Dominik
  • Krajewski Kamil
  • Kurpet Patryk
  • Nogalski Jakub
  • Nowicki Cezary
  • Plichta Kacper
  • Sokołowski Piotr
  • Szela Karolina
  • Woźniak Roksana
  • Zimak Angelika

Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych im. Leona Janty-Połczyńskiego w Tucholi
Hansz Dominika

Powiat włocławski: Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lubieńcu

  • Lotka Wiktoria
  • Mikołajczyk Michał
  • Stępień Mateusz
  • Szadkowska Julia
  • Witczak Dagmara

Społeczna Branżowa Szkoła I stopnia im. Adama Mickiewicza w Choceniu
Trzciński Piotr

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu

  • Baranowska Joanna
  • Śmiałek Natalia

Bydgoszcz: Branżowa Szkoła I stopnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy

  • Klarkowski Robert
  • Łabuć Paweł Józef
  • Myszkowski Krystian

Branżowa Szkoła I stopnia START w Bydgoszczy

  • Antkowiak Agata
  • Bandyszewska Julia
  • Bogusławska Wiktoria
  • Gapa Damian
  • Grudzka Wiktoria
  • Kardach Oliwia
  • Kotkowska Monika
  • Nowakowski Oliwier
  • Przezdziecka Evelyne

Branżowa Szkoła II stopnia START w Bydgoszczy

  • Gurni Klaudia
  • Jóźwiak Natalia
  • Martin Michalina
  • Występska Julia

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braile'a w Bydgoszczy

  • Częstochowska Małgorzata
  • Kędzierska Zuzanna
  • Kłosowska Ewelina
  • Pieszczyński Mikołaj
  • Pyszka Roksana
  • Rożek Adrian
  • Wera Kasia

TEB Edukacja Bydgoszcz
Kloska Vanessa

Technikum Menedżerskie w Bydgoszczy

  • Czyżyk Julia
  • Gac Paweł
  • Gardzielewska Julia
  • Górnowicz Daria
  • Hernacka Zofia
  • Jankun Jakub
  • Jędrzejewska Lidia
  • Kozakevych Anton
  • Leihs Klaudiusz
  • Męczekalska Marta
  • Pasieka Michał
  • Piątek Helena
  • Skorbohatov Mykhailo
  • Skuza Jakub

Zespół Szkół Budowlanych im. Jurija Gagarina w Bydgoszczy

  • Bielińska Agata
  • Duks Maria
  • Engel Kornelia
  • Gajda Oliwia
  • Kołodziejczak Oliwia
  • Koniec Maciej
  • Nowak Hubert

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy

  • Bentlejewska Zuzanna
  • Chmielewska Marta
  • Cholewińska Weronika
  • Dobbek Monika
  • Durlik Weronika
  • Gac Katarzyna
  • Gągola Julia
  • Iwińska Natalia
  • Janicka Natalia
  • Markowska Ewelina
  • Motławska Julia
  • Olszewski Szymon
  • Pawlikowska Natalia
  • Piesik Dominika
  • Pik Maria
  • Stachowicz Patrycja
  • Stasiowska Zuzanna
  • Szczęsna Zuzanna
  • Walczak Marta
  • Wołoszyn Wiktoria
  • Zabłocka Martyna

Zespół Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Bydgoszczy

  • Babiak Zuzanna
  • Breyer Miłosz
  • Chrobak Alicja
  • Dadak Wojciech
  • Darocha Dagmara
  • Fijołek Wiktor
  • Kralewska Ewa
  • Krzeszewski Jakub
  • Maciak Natalia
  • Niewiadomski Wiktor
  • Pacyk Julia
  • Siedlecki Mateusz
  • Szypryt Dawid
  • Woźniak Oliwia

Zespół Szkół Drzewnych im. Stanisława Staszica w Bydgoszczy

  • Mielcarek Adrian
  • Sobczak Julia
  • Sobczak Wiktoria

Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy

  • Budziak Oskar
  • Giersz Patrycja
  • Jędrzejewska Joanna
  • Jóźwiakowska Olivia
  • Klim Natalia
  • Kołodziej Kevin
  • Konopa Michał
  • Kowalska Dominika
  • Król Milena
  • Krzyżanowska Martyna
  • Nowakowska Elżbieta
  • Nowek Patrycja
  • Nowicka Agata
  • Obiała Klaudia
  • Siewkowska Hiacynta
  • Słowik Kacper
  • Stefański Marcin
  • Witkowska Karolina

Zespół Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy

  • Chachowski Jakub
  • Golik Kacper
  • Marczak Piotr

Zespół Szkół Elektrycznych w Bydgoszczy
Grabarkiewicz Beata

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bydgoszczy

  • Fabiszak Karolina
  • Pozorska Zuzanna
  • Waryas Alicja
  • Wesołowska Weronika

Zespół Szkół Handlowych im. Marii Dąbrowskiej w Bydgoszczy

  • Czerwińska Paulina
  • Janiszewska Maja
  • Januszewska Natalia
  • Rogacka Justyna

Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Franciszka Siemiradzkiego w Bydgoszczy

  • Fijołek Stanisław
  • Owczarek Kacper
  • Szołowicz Aleksander

Zespół Szkół nr 1 im. Bartłomieja z Bydgoszczy

  • Grządziel Sandra
  • Leśniewicz Agnieszka
  • Płaczek Wiktoria
  • Rutkowska Adrianna
  • Rzemek Sandra
  • Witkowska Julia
  • Zielińska Klaudia

Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy
Kaźmierczak Kacper

Zespół Szkół Spożywczych w Bydgoszczy

  • Ferenz Wiktoria
  • Gaca Marta
  • Piekarska Weronika
  • Strach Karolina

Grudziądz: Branżowa Szkoła I stopnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Grudziądzu

  • Grodkowski Milan
  • Guziec Kamila
  • Gzella Mateusz
  • Halik Wiktoria
  • Szczepańska Agata

Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu
Woźniak Krystian

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Marii Skłodowskiej-Curie w Grudziądzu

  • Jastrzębska Martyna
  • Kochieva Aisha
  • Kościecha Jakub
  • Polakowska Martyna
  • Przerwa Julia

Zespół Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego w Grudziądzu
Mieczyński Szymon

Zespół Szkół Technicznych im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Grudziądzu

  • Piórkowski Mateusz
  • Thom Natalia
  • Warsiński Daniel

Toruń: TEB Edukacja Toruń

  • Chłopecki Jakub
  • Dąbrowski Jakub
  • Froń Piotr

Technikum Menedżerskie w Toruniu

  • Dankowska Zuzanna
  • Kuśnierz Anna

Technikum Mundurowe w Toruniu

  • Grzywacz Agata
  • Pliszka Aleksandra

Toruńskie Technikum Informatyczne
Harbart Wiktor

Zespół Szkół Ekonomicznych
Mielnicka Kinga

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu

  • Chojnacka Sara
  • Kornacka Małgorzata
  • Ptaszyńska Natalia
  • Zdziarska Sandra

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu

  • Bogacki Michał
  • Brodowski Marek
  • Cytarski Maciej
  • Doroch Natalia
  • Grünberg Emilia
  • Haidka Sylwia
  • Haska Patryk
  • Kacperski Filip
  • Karczewski Paweł
  • Karczewski Szymon
  • Kornowski Damian
  • Kowalska Aleksandra
  • Makowski Mikołaj
  • Misiak Natalia
  • Osiński Jakub
  • Seroczyńska Wiktoria

Zespół Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych im. prof. Sylwestra Kaliskiego w Toruniu

  • Bednarska Julia
  • Cichocki Jakub
  • Czapski Łukasz
  • Klonowski Hubert
  • Kosobucki Oskar
  • Makowski Wojciech
  • Młodziankiewicz Tomasz
  • Napieralski Jan
  • Polak Ireneusz
  • Stępkowski Jakub
  • Targoński Mateusz

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 13 w Toruniu
Kępski Samuel

Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcące w Toruniu

  • Arkuszewska Gabriela
  • Bojanowska Weronika
  • Gajek Laura
  • Kapuścińska Oliwia
  • Skrzypczak Wiktoria
  • Słuniecka Aleksandra

Zespół Szkół Samochodowych im. gen. Józefa Bema w Toruniu

  • Daniszewski Kacper
  • Dec Paweł
  • Dziarnecki Paweł
  • Kowalski Krystian
  • Michalski Miłosz
  • Piątek Kacper
  • Pniewski Mateusz
  • Rygielski Daniel
  • Zieliński Adrian
  • Zielski Adam

Zespół Szkół Technicznych w Toruniu

  • Blumkowska Oliwia
  • Nocny Natalia
  • Tecmer Kinga
  • Włośniewska Marta

Włocławek: Branżowa Szkoła I stopnia START we Włocławku
Trawiński Stanisław

Zespół Szkół Budowlanych we Włocławku
Stawicki Dawid

Zespół Szkół Chemicznych im. M. Skłodowskiej-Curie we Włocławku

  • Drążkowska Justyna
  • Kolosek Natalia
  • Korniej Aleksandra
  • Lubrant Karolina
  • Łukasiuk Sandra
  • Mella Zuzanna
  • Słomczewska Aleksandra
  • Wierzbicka Molisa

Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku

  • Nowak Sebastian
  • Podlewska Dorota
  • Sobociński Damian

Zespół Szkół Nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej we Włocławku

  • Borkowska Natalia
  • Lewczyńska Nicola
  • Nowicki Maciej
  • Paśko Anita
  • Paśko Sebastian
  • Rogulska Julia
  • Szczesna Natalia
  • Szmajdziński Mateusz
  • Tracikowski Marcin
  • Wesołowski Kacper
  • Wierzbicka Ewa
  • Wierzbicka Weronika
  • Wychocka Izabela

Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

  • Agacki Michał
  • Czernicki Robert
  • Gryczewski Filip
  • Madajczyk Michał
  • Małkiewicz Piotr
  • Mendel Łukasz
  • Mosakowski Marcel
  • Nowak Wiktoria
  • Rajewski Kamil
  • Sawicka Zuzanna
  • Stępiński Piotr
  • Szarwiński Jakub
  • Woźnica Mikołaj

Polecamy nasze grupy i strony na Facebooku:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Prymusi Zawodu Pomorza i Kujaw II. Kto otrzymał stypendia od marszałka Kujawsko-Pomorskiego? [lista nazwisk] - Toruń Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie