Wda Świecie po dogrywce wygrywa ze Startem Pruszcz w Pucharze Polski. Zobacz wideo

Jakub Keller
od 16 lat
Prawdziwy dreszczowiec w Świeciu. Mało kto spodziewał się po 85 minutach bezbramkowego spotkania, że mecz zakończy się wynikiem 4:2. Miejscowa Wda strzeliła Startowi cztery bramki grając w dziewiątkę!

Czerwone kartki to w zasadzie jedyne co warto wyróżnić z 85. minut tego meczu. Podbramkowych akcji było jak na lekarstwo.

Z boiska zeszli Daniel Widz (druga żółta kartka za dyskusję z sędzią) oraz Jakub Ratkowski, który w końcówce meczu ostro zaatakował zawodnika Startu, wychodzącego na czystą pozycję.

Worek z bramkami w 85. minucie otworzył strzałem głową Michał Kalitta. Wtedy wydawało się, że to trafienie na wagę awansu dla Wdy. Nic bardziej mylnego. Start zdołał wyrównać. I to dwukrotnie, bo podopieczni Damiana Ejankowskiego odpowiedzieli też na trafienie Oskara Januszewskiego w doliczonym czasie gry.

W dogrywce jednak Wda dorzuciła dwa trafienia i to zespół ze Świecia awansował do kolejnej rundy.

Wda Świecie - Start Pruszcz 4:2 (w regulaminowym czasie gry 2:2)

Bramki: Kalitta 2, Januszewski, Kubiak oraz Majer, Karbowski