Wda Świecie wygrywa derbowy mecz z Pomorzaninem Serock. Gol w doliczonym czasie gry. Zobacz wideo

Jakub Keller
od 16 lat
Ależ to był mecz! Wda Świecie pokonała na własnym stadionie Pomorzanina Serock po golu w doliczonym czasie gry.

Pomorzanin lepiej rozpoczął to spotkanie wychodząc wysokim pressingiem. Świecianie natomiast stracili Pawła Słabego, który zdaniem sędziego przesadził z brutalnością przy jednej z interwencji i obejrzał czerwoną kartkę.

Pierwszy celny strzał Wda oddała w 42. minucie. To właśnie wtedy Michał Kalitta wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Na początku drugiej połowy rzut wolny wykonywał Tymoteusz Majka, a Mateusz Gorzycki musnął piłkę tak niefortunnie, że skierował ją do własnej bramki.

Pomorzanin wziął się do odrabiania strat. I to na tyle skutecznie, że w 90 minucie padła bramka na 2:2. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, najprzytomniejszy w polu karnym okazał się Oskar Kubiak i zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

Wda Świecie - Pomorzanin Serock 3-2 (1-0)

Bramki: Kalitta, Gorzycki (samobójcza), Januszewski oraz Światek, Chylewski.