Wda Świecie wysoko ograła Lecha Rypin. Zobacz wideo

Jakub Keller
od 16 lat
Wda Świecie wysoko wygrała z Lechem Rypin 5:0. Podopieczni Krzysztofa Urtnowskiego spędzą zimę na fotelu lidera IV ligi.

Pojedynek w Świeciu zapowiadał się interesująco. Bo na stadion przy ulicy Sienkiewicza przyjechał rozpędzony Lech Rypin, który wygrał ostatnie pięć meczów.

Pierwsza połowa obfitowała w okazje, ale żadna z drużyn nie zdołała zdobyć bramki. Trzy minuty po zmianie stron sędzia dopatrzył się zagrania ręką u jednego z defensorów Lecha i podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Michał Kalitta.

Wda poszła za ciosem i dokładała kolejne trafienia, a akcje Lecha skutecznie rozbijali defensorzy gospodarzy.

Wda Świecie – Lech Rypin 5:0 (0:0)

Bramki: Kalitta 3, Rybacki, Węgrzyn