Wda Świecie - Zagłębie Sosnowiec [zapis relacji na żywo]

Jakub Stykowski
Piłkarze Wdy Świecie zakończyli przygodę z centralnym Pucharem Polski. Dziś w 1/8 finału przegrali z Sosnowiec.

Wda Świecie - Zagłębie Sosnowiec 1:4
Bramki: Patryk Urbański (13) oraz Konrad Zaradny (32), Adrian Paluchowski (43), Martin Pribula (53), Tomasz Szatan (63).
WDA: Zapała - Urbański, Gackowski, Szczukowski (70. Meyer), Brzeziński, Frelek (66. Rożnowski), Czyżniewski (51. Andrzejewski), Siekirka, Maliszewski, Kamiński, Lipiński.
ZAGŁĘBIE: Gąsiński - Sierczyński (78. Sołowiej), Markowski, Budek, Udovicić, Pribula (55. Ryndak), Matusiak (68. Margol), Szatan, Fonfara, Zaradny, Paluchowski.

Konie cmeczu.
90' - Bardzo niecelny strzał Margola.
89' - Zaradny zagrał wzdłuż bramki, ale Paluchowski nie zamknął akcji.
85' - Po rzucie rożnym uderzał Fonfara, ale posłał piłkę obok bramki.
81' - Gąsiński odważnie wychodzi z bramki nie pozwala napastnikowi Wdy dojść do piłki.
78' - Świetny strzał Maliszewskiego, Gąsiński przerzucił piłkę nad poprzeczką.
75' - Rzut wolny. Ponownie strzelał Urbański, świetnie broni bramkarz Zagłębia.
72' - Urbański z wolnego na poprzeczką.
70' - Meyer na boisku.
68' - Schodzi Matusiak, wchodzi Margol.
66' - Na boisku pojawia się Maciej Rożnowski.
63' - GOL! Już 4:1 dla Zagłębia. Na listę strzelców wpisał się Szatan.
61' - Markowski zatrzymał dobrze zapowiadającą się kontrę Wdy.
59' - Czterech zawodników Wdy w polu karnym Wdy. Frelek jednak dośrodkowywał zbyt głęboko.
55' - Zmiana w zespole Zagłębie. Na boisku pojawia się Dawid Ryndak.
53' - GOL! Niestety, Zagłębie prowadzi 3:1. Po zagraniu Paluchowskiego bramkę strzela Pribula.
51' - Andrzejewski za Kamila Czyżniewskiego.
47' - Urbański z rzutu wolnego obok bramki.
46' - Rozpoczęła się druga połowa.

Koniec pierwszej połowy.
43' - GOL! Kiepskie zachowanie obrońców Wdy w ostatnich minutach ma skutek w utracie bramki. Gola strzelił Paluchowski.
42' - Urbański strzelał z wolnego, ale tym razem zbyt słabo, by zaskoczyć bramkarza Zagłębia.
38' - Zapała broni strzał Paluchowskiego. Później niecelnie dobijał Budek.
35' - Kolejna kontra Wdy. W jej finalnej fazie z 16. metra uderzał Kamiński, ale posłał piłkę obok bramki.
33' - Paluchowski blisko zamykania akcji po rzucie rożnym. Dobrze interweniował jednak Zapała.
32' - GOL! Niestety, goście doprowadzają do wyrównania. Strzelcem Konrad Zaradny.
27' - Obraz gry nie zmienia się. Goście atakują, ale świecianie dobrze się bronią.
22' - Niecelny strzał Fonfary.
20' - Aktywniejsi są przyjezdni. Piłkarze Wdy mają taktykę z gry z kontry.
16' - Szatan strzelał z wolnego, ale prosto w mur.
13' - GOL! Patryk Urbański strzela gola z rzutu wolnego dla naszej drużyny!
10' - To powinien być gol dla Wdy! Gospodarze przeprowadzili kontrę, po której strzelał Siekirka. Górą bramkarz Zagłębia.
8' - Niezła akcja Zagłębia, zakończona jednak niecelnym strzałem Matusiaka.
5' - Kiepski strzał z dystansu Szatana.
4' - Kontra gości przerwana, ale faulem. Brzeziński otrzymał żółtą kartką.
3' - Pierwsze dwie akcje gości, ale nieudane.
1' - Rozpoczął się mecz w Świeciu.

We wtorek i w środę odbędą się mecze 3. rundy Pucharu Polski KP ZPN na szczeblu podookręgu Bydgoszcz - wyniki - tutaj