Wda wygrała w Solcu Kujawskim

FIAŁ
Piotr Cieśluk
Wda Świecie nadal w grze o obronę Pucharu Polski. W ćwierćfinałowym meczu tych rozgrywek, podopieczni Grzegorza Wódkiewicza skromnie pokonali w Solcu Kujawskim, miejscową Unię/Drobex.

Jedyny gol w tym spotkaniu padł w drugiej połowie. Goście mieli też sporo szczęścia, bowiem miejscowi nie wykorzystali rzutu karnego, a w końcówce po akcji napastników Unii, obrońcy Wdy wybili piłkę z linii bramkowej.

UNIA/DROBEX - WDA 0:1 (0:0)
Bramka:
Cywiński (67)

UNIA/DROBEX (trener Robert Bednarek): Kmiecik - Kacprzak, Paczkowski, Parzyszek, Szczukowski (83. R. Kanik) - Adamenko, Żurowski - Kubacki (77. A. Olszanowski ż), Środa, Ł. Nowak (54. Pacek) - D. Janicki.

WDA (trener Grzegorz Wódkiewicz): Zapała ż - Kocieniewski ż, Urbański, Gackowski ż, Maliszewski - Frelek (46. Prybiński), Brzeziński, Kruczyński, Kamiński (78. Rożnowski), Cywiński - Cieśliński ż.

SĘDZIOWAŁ: Sylwester Rasmus (Kończewice).

Wda miała dwóch bohaterów tego spotkania. Pierwszym jest Michał Cywiński, który w 67. minucie po kapitalnym prostopadłym podaniu, strzelił jedynego gola w tym meczu. Drugi to Łukasz Zapała. Bramkarz świecian chwilę później obronił rzut karny, po uderzeniu Dawida Paczkowskiego. Gospodarze zwietrzyli swoją szansę do doprowadzenia do dogrywki w ostatnich dwudziestu minutach, jednak po uderzeniu Jakuba Środy, piłkę z linii bramkowej wybił Urbański. W odpowiedzi, minimalnie niecelnie z wolnego uderzył Gackowski.

Do grona półfinalistów Pucharu Polski dołączyły także Elana Toruń (wygrała 3:0 z Piastem Złotniki Kujawskie) oraz Chemik Bydgoszcz, który po serii rzutów karnych - 5:4 pokonał Orlęta Aleksandrów Kujawski. Już wiadomo, że w półfinale Wda zmierzy się z Elaną, a pojedynek odbędzie się na Stadionie w Świeciu.