Wielki sukces świeckich zawodników. Zdobyli aż 5 medali

Jakub Keller
Pięć medali zdobyli młodzi zawodnicy klubu SIN Razem Świecie w podleszczyńskim Lipnie (woj. Wielkopolskie), gdzie rozgrywane były Mistrzostwa Polski w warcabach 64-polowych. Podopieczni Leszka Napiontka zdobyli odpowiednio jeden medal złoty, dwa srebrne i trzy brązowe.

Największy sukces odniósł Dominik Rubaj, który zdobył złoto w XXI Mistrzostwach Polski Juniorów w kategorii chłopców do lat 10. Młody zawodnik ze Świecia nie miał sobie równych. Uzyskał wynik 17 punktów na 18 możliwych.

To nie jedyny sukces Dominika. Wywalczył on jeszcze indywidualnie w swojej kategorii wiekowej srebrny krążek X Mistrzostw Polski Juniorów w grze błyskawicznej, przegrywając złoto ze swoim głównym rywalem - Bartoszem Skiba z klubu UKS Komorzanka Komorze różnica zaledwie jednego punktu. Do tego wspólnie z Piotrem Napiontkiem i Łukaszem Łuszczkiem, Dominik Rubaj dołożył brąz IX Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16. Rubaj rywalizował wówczas z dużo starszymi kolegami, a i tak udało mu się ograć w jednej z partii starszego od siebie o kilka lat Marka Barabasza - mistrza Polski do lat 16. Zadowolenia z wyników młodego zawodnika nie kryje ojciec Dominika - Potr Rubaj. - Jestem dumny z syna. Cieszę się, że osiąga sukcesy i robi zarazem to co lubi. Mam nadzieję, że będzie się dalej rozwijał w tej dyscyplinie. Póki co, ćwiczy kilka razy w tygodniu - mówi.

Do Świecia z pustymi rękoma nie wrócił także Kamil Npiontek. Na jego szyi zawisły bowiem dwa brązowe medale. Pierwszy z nich Napiontek zdobył z dorobkiem 6 punktów w XXVII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Mężczyzn w kategorii juniorów 16 - 19 lat. Drugi zaś zawodnik SIN - u wywalczył w Mistrzostwach Polski w warcabach klasycznych w grze błyskawicznej w kategorii juniorów do lat 19. W tym przypadku wszyscy zawodnicy z pierwszych czterech lokat zgromadzili na swoim koncie po 7 oczek i o kolejności musiały zadecydować ,,małe punkty”. Ich układ pozwolił jednak młodemu swiecianinowi do zajęcia miejsca na najniższym stopniu podium.