Wyniki meczów 1. kolejki 3. ligi, grupa 2 - sezon 2022/23 [5-6 sierpnia]

OPRAC.:
Marcin Gołembiewski
Stolem Gniewino - Olimpia Grudziądz 0:4
Stolem Gniewino - Olimpia Grudziądz 0:4 fot. Jakub Stykowski
W piątek i w sobotę odbyły się mecze 1. kolejki. Podajemy wyniki i obsadę sędziowską na spotkania inauguracyjnej rundy.

Sobota 6 sierpnia 2022
Gedania Gdańsk - Błękitni Stargard 2:5 (0:2)
Bramki: Wojtek Zyska (66), Bartosz Apostołowicz (90+1) - Konrad Prawucki (41), Jakub Sawczak (43), Oskar Ryk (50), Jakub Stawski (72), Sebastian Ginter (77)
12:00 - Szymon Rutkowski (Bydgoszcz)

Vineta Wolin - Zawisza Bydgoszcz 1:3 (0:1)
Bramki: Kacper Litwin (90+4) - Piotr Okuniewicz 2 (29, 60), Kamil Żylski (53, karny)
13:00 - Adam Kwapisiewicz (Gdańsk)

Unia Swarzędz - Bałtyk Gdynia 3:1 (1:0)
Bramki: Jan Paczyński (20), Ernest Korek (48), Damian Pawlak (90+1) - Mateusz Długołęcki (63, karny)
13:00 - Dawid Kuraszkiewicz (Gorzów Wielkopolski)

Unia Drobex Solec Kujawski - Cartusia Kartuzy 0:1 (0:1)
Bramka: Jakub Poręba (31)
14:00 - Damian Szczytniewski (Płock)

Pogoń Nowe Skalmierzyce - KP Starogard Gdański 1:1 (1:0)
Bramki: Daniel Kaczmarek (20, karny) - Przemysław Brzeziański (52)
16:00 - Mikołaj Kujawski (Łódź-Bałuty)

Sokół Kleczew - Unia Janikowo 4:1 (3:1)
Bramki: Jan Andrzejewski 2 (24, 30), Przemysław Jurków (43), Emanuel Mikołajczyk (90) - Eryk Marszał (17)
17:00 - Mateusz Maj (Trzebnica)

Jarota Jarocin - Pogoń II Szczecin 0:2 (0:0)
Bramki: Yadegar Rostami (52), Kacper Zaborski (78)
17:00 - Krystian Stenzinger (Żagań)

Trwa głosowanie...

Która z drużyn z Kujawsko-Pomorskiego zajmie najwyższe miejsce w 3. lidze?

Piątek 5 sierpnia 2022
Stolem Gniewino - Olimpia Grudziądz 0:4 (0:2)
Bramki: Hubert Mich (28), Patryk Winsztal (43), Marcin Warcholak (48), Szymon Stanisławski (82)
19:00 - Kamil Żmijewski (Elbląg)

Świt Szczecin - Polonia Środa Wielkopolska 6:0 (3:0)
Bramki: Szymon Kapelusz (9, 64, karny), Oleg Synytsia (13), Przemysław Kędziora (39), Kacper Wojdak (54), Adam Nagórski (70, karny)
Początek o godzinie 18:00 - sędziuje Piotr Wiśniewski (Bydgoszcz)

Stolem Gniewino - Olimpia Grudziądz na żywo

Mecz 1. kolejki trzeciej ligi piłkarskiej.
20:4605.08.2022

Po meczu

Olimpia Grudziądz kapitalnie rozpoczyna nowy sezon w III lidze. Wygrywa 4:0 ze Stolemem Gniewino. Dziękujemy za uwagę. Niebawem galeria zdjęć oraz materiały wideo.

20:4505.08.2022

90'

Koniec spotkania.

20:4405.08.2022

89'

Jeszcze jeden róg dla Olimpii. Tym razem rozegrany krótko.

20:4205.08.2022

85'

Zmiana w Olimpii. Vu Thanh zastąpił Sikorskiego

20:3305.08.2022

82'

Olimpia prowadzi 4:0. Szymon Stanisławski płaskim strzałem przy słupku podwyższył wynik

20:2805.08.2022

75'

Dwie zmiany w Olimpii. Boisko opuścili Kurowski i Winsztal, który zastąpili Karmański i Gojko

20:2405.08.2022

73'

Rzut wolny dla Olimpii z około 25 metrów. Technicznie uderzał Warcholak. Pomylił się niewiele

20:1705.08.2022

66'

Kolejny róg dla Olimpii, który strzałem zakończył Rogala. Niestety piłka poleciała nad poprzeczką

20:1505.08.2022

64'

Pierwsza zmiana w Olimpii. Stanisławski zastępuję Amarildo

20:1205.08.2022

57'

Kolejny potężny strzał Warcholaka. Bramkarz Stolema odbił piłkę, ale nikt nie zdążył z dobitką

20:0305.08.2022

54'

Grudziądzanie szanują piłkę, długo się przy niej utrzymują i wymieniają dużo podań

19:5805.08.2022

48'

Olimpia prowadzi 3:0. Świetnie rozegrany rzut rożny. Piłkę wrzucił Kurowski, głową zgrał przed pole karne Amarildo do Warcholaka, który potężnym strzałem przy słupku podwyższył prowadzenie

19:5705.08.2022

46'

Drugą połowę zaczęli gospodarze

19:4805.08.2022

45'

Koniec pierwszej połowy

Przerwa

Goście od początku przeważali i zasłużenie prowadzą 2:0. Z relacją wracamy za około kwadrans

19:4305.08.2022

43'

Olimpia prowadzi 2:0. Świetna akcja po prawej stronie Sebastiana Olszewskiego, który popisał się kapitalnym crossem na druga stronę boiska. Do piłki dopadł Patryk Winsztal i posłał potężną bombę pod poprzeczkę

19:4005.08.2022

40'

Kolejny dobra akcja Warcholaka i pewna obrona Moczadły

19:3905.08.2022

38'

Pierwsza groźna akcja gospodarzy. Z dystansu strzelał Wachowiak. Pewna interwencja Adriana Olszewskiego

19:3105.08.2022

34'

Po strzeleniu gola grudziądzanie odrobinę się cofnęli i czekają na ataki piłkarzy z Gniewina

19:2705.08.2022

28'

Olimpia obejmuje prowadzenie. Celną główką popisuje się Hubert Mich.

19:2305.08.2022

23'

Warcholak bliski szczęścia. Kapitan Olimpii zobaczył, że bramkarz Stolema wyszedł daleko od bramki i chciał go przerzucić. Pomylił się nieznacznie....

19:2205.08.2022

21'

Dwie kontry gospodarzy, ale piłkę pewnie łapie Adrian Olszewski

19:1905.08.2022

19'

Druga świetna okazja Olimpii. Warcholak zagrał do Sikorskiego, po strzale którego piłka trafiła w słupek

19:1005.08.2022

11'

Mogło być 1:0 dla Olimpii. Dobrą akcję po prawej stronie przeprowadził Amarildo. Brazylijczyk wycofał piłkę do Winsztala, który posłał mocny strzał, ale trafił... w Rzepkę

19:0805.08.2022

7'

Od pierwszych minut przewagę uzyskali grudziądzanie, którzy przenieśli ciężar gry na połowę Stolema

19:0305.08.2022

4 '

Pierwszy rzut rożny dla Olimpii. Do główki doszedł Mich, ale uderzył bardzo niecelnie

18:5805.08.2022

1'

Zaczynają goście

18:5705.08.2022

Przed meczem

Opady już są mniejsze. Obie drużyny wychodzą na boisko

18:5105.08.2022

Witamy z Gniewina. Zespoły własne skończyły rozgrzewkę. Kibice zbierają się na trybunach. Mecz może być jednak opóźniony, bo rozszalała się ulewa i prognozowana jest burza.

18:4305.08.2022

Witamy serdecznie z Gniewina, gdzie o 19 rozpocznie się mecz Stolem - Olimpia Grudziądz. Piłkarze przygotowują się już do rozpoczęcia meczu.

Vineta Wolin - Zawisza Bydgoszcz

Relacja na żywo z meczu 1. kolejki trzeciej ligi.
14:5606.08.2022

Koniec meczu

Dziękujemy za uwagę.  Niebawem kolejna galeria zdjęć i materiały wideo.

14:5406.08.2022

90'+4"

Zawisza traci gola po strzale Litwina. Vineta - Zawisza 1:3

14:4606.08.2022

90"

Sędzia dolicza 4 minuty

14:4406.08.2022

85'

Zmiana w Zawiszy. Schodzi Koziara, którego zmienia Żelazo

14:4306.08.2022

83'

Żółta kartka dla Sochania.

14:3906.08.2022

81'

Pierwsza akcja Falciano, który obrócił się od obrońców i oddał strzał po ziemi. Pewnie łapie piłkę bramkarz Vinety

14:3606.08.2022

77'

Trzy zmiany w Zawiszy. Schodzą Dahms, Żylski i Okuniewicz. Na boisko weszli Chchuła, Feliciano i Mielcarek.

14:2906.08.2022

71'

Kolejna dobra akcja Zawiszy. Tym razem Koziara uderzał z narożnika pola karnego. Po jego uderzeniu piłka przeleciała nad poprzeczką.

14:2506.08.2022

68'

Okuniewicz powinien ustrzelić hat tricka, ale w sytuacji sam na sam trafił piłką w bramkarza

14:2306.08.2022

64'

Pierwsza zmiana w Zawiszy. Wędzelewski zastąpił Rugowskiego

14:2206.08.2022

63'

Zawisza prowadzi 3:0! Żylski wykorzystuje rzut karny podyktowany za faul na Dahmsie

14:1906.08.2022

60'

Zawisza prowadzi 2:0! Z wolnego dograł Koziara, a kapitalną główką popisał się Okuniewicz

14:1706.08.2022

57'

Świetny strzał Koziary z dystansu pod poprzeczkę. Równie dobra interwencja bramkarza Vinety. Po rogu znowu nikt z zawiszan nie doszedł do dośrodkowania

14:1306.08.2022

53'

Nowak wywalczył róg dla Zawiszy. Jednak nikt nie doszedł do wrzutki Koziary

14:0906.08.2022

50'

Zawiszanie znowu po błędach zawodników Vinety przejęli piłkę w okolicach pola karnego, ale zagrali za koronkowo i nie oddali strzału

14:0806.08.2022

49'

Żółta kartka za faul dla Rugowskiego

14:0706.08.2022

48'

Kolejna niezła akcja Zawiszy zakończona strzałem przez Mateusza Oczkowskiego

14:0506.08.2022

46'

Drugą połowę rozpoczęli zawiszanie

13:4806.08.2022

Po pierwszych 45 minutach Zawisza prowadzi 1:0 po golu Piotra Okuniewicza. Z relacją wracamy za około kwadrans

13:4706.08.2022

45'

Sędzia dolicza 1 minutę

13:4506.08.2022

44'

Slalomem popisał się Koziara, ale w ostatniej chwili źle podał

13:3706.08.2022

37'

Świetna okazja Zawiszy. Najpierw z dystansu strzelał Żylski i wywalczył rzut rożny. Po rogu do strzału doszedł Urbański. Po jego uderzeniu bramkarz Vinety upadając nogą zdołał odbić piłkę

13:3106.08.2022

35'

Bydgoszczanie po strzeleniu gola nie cofnęli się do obrony. Przenieśli ciężar gry bliżej środka pola i nie pozwalają zawiązywać akcji rywalom.

13:2806.08.2022

29'

Zawisza obejmuje prowadzenie 1:0. Akcję wyprowadził Koziara, który dograł do Okuniewicza. Napastnik Zawiszy popisał się świetnym technicznym uderzeniem w samo okienko

13:2606.08.2022

27'

Michał Oczkowski uchronił Zawiszę przed stratą gola. Bramkarz niebiesko-czarnych wygrał pojedynek sam na sam z Leśniakiem

13:2406.08.2022

25'

Zawiszanie przejęli piłkę po rogu Vinety i wyszli z kontrą. Niestety, w końcówce Żylski źle zagrał do Okuniewicza i dobra okazja spaliła na panewce

13:2106.08.2022

21'

Na razie dużo walki w środku pola. Żaden z zespołów nie potrafi przejąć inicjatywy na boisku

9

rzut wolny dla Zawiszy, goście reklamowali faul w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczał