Wyrównane derby orlików Wdy [zdjęcia]

Sławomir Wojciechowski
W drugich w tym roku klubowych derbach Wdy Świecie w klasie orlika było sporo walki i emocji. Zwyciężył starszy rocznikiem zespół.

Tym razem do derbowego pojedynku doszło w grupie 3. bydgoskiej klasy orlika. W ramach 16.kolejki Wda III Świecie przegrała z Wdą Świecie 3:7 (2:3). Zaczęło się zgodnie z planem, bo starsi rocznikiem podopieczni Wojciecha Sarneckiego prowadzili już 3:0. Jednak ci co, myśleli, że będzie powtórka z jesieni (16:0) rozczarowali się. Młodsi świecianie jeszcze do przerwy strzelili dwa gole, a przy lepszej skuteczności mogli więcej. Wynik 2:3 utrzymywał się jeszcze przez kilka minut 2. części. W końcu lider zdołał strzelić kolejne cztery gole, a ambitnie grający zawodnicy Rafała Lipińskiego odpowiedzieli jednym (na 3:5).

Wda utrzymała prowadzenie w tabeli grupy 3. Dotychczas zdobyła 42 punkty. Nadal o cztery „oczka” wyprzedza Victorię Niemcz oraz o dziewięć Wisełkę Bydgoszcz-Fordon. Wda III zajmuje 10. miejsce – 4 pkt.