Zapaśnik ze Świecia Szymon Wróbel zdobył brąz

Sławomir Wojciechowski
nadesłane
Zapaśnik Szymon Wróbel z Wisły Świecie zajął 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików. Już po raz czwarty w historii młodzicy rywalizowali o prym w kraju w zapasach w stylu wolnym.

Zawody odbyły się w hali sportowej w Gogolinie. O medale w dziesięciu kategoriach wagowych walczyło 166 zawodników z 48 klubów.

Medal dla jednego
Wisłę Świecie reprezentowali Szymon Wróbel i Kacper Kiełpiński, którzy startowali w wadze 38 kg. Tak się turniej ułożył, że obaj podopieczni Grzegorza Sikorskiego spotkali się ze sobą w „małym finale”, w którym stawką był brąz. Lepszy okazał się Wróbel zwyciężając 12:5.

Szymon Wróbel w drodze po krążek stoczył w sumie cztery pojedynki. Wcześniej pokonał Jana Stępnia (Orzeł Namysłów) 12:5 i Patryka Matuszewskiego (UKS Karkonosze) - przez położenie na plecy. W półfinale przegrał z Pawłem Kopaczką (Albatros Wiking Wolin) 2:12.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego medalu - podkreśla trener Grzegorz Sikorski. - Tym bardziej, że był on jedynym zdobytym przez reprezentację Kujawsko -Pomorskiego. W klasyfikacji klubowej Wisła zajęła ex aequo 12. miejsce (5 pkt).