Zobacz plac budowy trasy S5 na odcinku Świecie Południe - Bydgoszcz Północ. Zdjęcia i wideo z drona!

Jakub Kisiel
Jakub Kisiel
Budowany odcinek drogi S5 Świecie Południe - Bydgoszcz Północ połączy obwodnicę Świecia z północną częścią obwodnicy Bydgoszczy.
Budowany odcinek drogi S5 Świecie Południe - Bydgoszcz Północ połączy obwodnicę Świecia z północną częścią obwodnicy Bydgoszczy. GDDKiA
Udostępnij:
Intensywne prace trwają przy budowie odcinka Świecie Południe - Bydgoszcz Północ na drodze ekspresowej S5. Budowa odbywa się w głównej mierze po starej DK5, co wiąże się z dużymi utrudnieniami dla kierowców. Zobaczcie, jak obecnie wygląda plac budowy i kiedy planowane jest zakończenie prac.

Budowa S5 w Kujawsko-Pomorskiem

Odcinek drogi ekspresowej S5 Świecie Południe - Bydgoszcz Północ jest jednym z trzech w naszym regionie, na którym trwają jeszcze prace. Przypomnijmy, na trzech odcinkach trasy S5 (Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ, Świecie Południe - Bydgoszcz Północ oraz Nowe Marzy - Świecie Południe) wyłonieni zostali nowi wykonawcy.

Od wiosny ubiegłego roku, po podpisaniu umów z nowymi wykonawcami, prace są kontynuowane na wszystkich odcinkach.

W Niewieścinie powstanie wiadukt, w Aleksandrowie tunel dla pieszych

Wykonawcą odcinka Świecie Południe - Bydgoszcz Północ jest konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud. Obecnie prace trwają na całej długości ponad 22-kilometrowego odcinka. Po zmianie organizacji ruchu w miejscowości Gruczno, możliwa była rozbiórka starej DK5 i przystąpienie do budowy węzła Gruczno. Prace rozciągnięte są aż do rejonu przyszłych Miejsc Obsługi Podróżnych - Gruczno Zachód i Gruczno Wschód, oddalonych kilkaset metrów na południe od węzła.

W Niewieścinie zamontowano elementy wiaduktu, który połączy miejscowość po oddaniu do ruchu drogi ekspresowej. W Aleksandrowie pod głównym ciągiem drogi budowany jest tunel dla pieszych. Budowa drogi ekspresowej S5 Świecie Południe - Bydgoszcz Północ odbywa się w głównej mierze po starej DK5. Wyjątkiem jest odcinek omijający Aleję Dębową w Borównie.

Odcinek Świecie Południe - Bydgoszcz Północ. Kiedy otwarcie?

Na koniec sierpnia zaawansowanie rzeczowe kontraktu wynosiło 41,1 proc. Planowany termin zakończenia prac to III kwartał 2022 roku. Odcinek Świecie Południe - Bydgoszcz Północ o długości 22,4 km połączy obwodnicę Świecia z węzłem Bydgoszcz Północ, który stanowi północny kraniec obwodnicy Bydgoszczy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępniła nagranie z drona z realizacji inwestycji. Zobacz, jak przebiegają prace na odcinku Świecie Południe - Bydgoszcz Północ.

Przebieg trasy S5 w woj. kujawsko-pomorskim:

  • Nowe Marzy - Świecie Południe (Dworzysko) - w trakcie
  • Świecie Południe (Dworzysko) - Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) - w trakcie
  • Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) - Bydgoszcz Opławiec (Tryszczyn) - ukończony
  • Bydgoszcz Opławiec (Tryszczyn) - Bydgoszcz Błonie (Białe Błota) - ukończony
  • Bydgoszcz Błonie (Białe Błota) - Szubin Północ - w trakcie
  • Szubin Północ - Żnin Północ - ukończony
  • Żnin Północ - granica województwa - ukończony
Trwa głosowanie...

Najbardziej urocza uliczka w Bydgoszczy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie