Zwycięstwo oraz porażka juniorów młodszych Wdy [zdjęcia]

Sławomir Wojciechowski
W miniony weekend o ligowe punkty rywalizowały obie drużyny juniorów młodszych Wdy Świecie. Lepiej spisała się ta grająca w Lidze Wojewódzkiej.

W grupie „A” Ligi Wojewódzkiej rozegrano 4. kolejkę spotkań. W sobotę we Włocławku miejscowy Lider przegrał z Wdą Świecie 0:2 (0:0). Bramki strzelili Dominik Kierzkowski (52) i Olaf Wójtowicz (76). To druga wygrana podopiecznych Tomasza Płacheckiego tej wiosny, która pozwoliła utrzymać 1. miejsce w tabeli i jeden punkt przewagi nad Olimpią Grudziądz (wygrała u siebie z Włókniarzem Toruń 3:0).

Klęska z liderem
Drugi zespół juniorów młodszych Wdy rywalizuje w grupie 2. klasy okręgowej. W niedzielny poranek świecianie w ramach 13. kolejki gościli niepokonanego lidera z Bydgoszczy. I poznali jego siłę. Wda II uległa Chemikowi II Bydgoszcz 0:9 (0:6). Świecianie trzymali się dzielnie do 11. minuty. Pierwszy gol podciął im wyraźnie skrzydła. Od 20 do 28. min stracili pięć kolejnych bramek. Po przerwie bydgoszczanie dołożyli jeszcze trzy trafienia. Gospodarzom nie udało się zdobyć nawet honorowego gola.

W tabeli Wda II zajmuje 8. miejsce – 12 pkt. Chemik jest liderem mając na koncie 39 pkt (komplet).