Anwil Włocławek - Sokół Łańcut 88:71. Udany debiut Tomasa Kyzlinka. Zdjęcia

OPRAC.:
Oliwia Nowak
Anwil Włocławek - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut (14.01.2024)
Anwil Włocławek - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut (14.01.2024) Oliwia Nowak
W niedzielę, 14 stycznia 2024 roku, w Hali Mistrzów Anwil Włocławek zmierzył się z Muszynianka Domelo Sokół Łańcut w ramach meczu 17. kolejki Orlen Basket Ligi. Udany debiut zanotował Tomas Kyzlink, który zdobył 22 punkty (4x3). Zobaczcie zdjęcia z meczu.

Anwil Włocławek - Sokół Łańcut 88:71 (24:7, 25:29, 14:11, 25:24)

Anwil: Sanders 16 (1), 12 as., Petrasek 9 (1), Young 7, 17 zb., Bell 4, Garbacz 3 (1) oraz Kyzlink 22 (4), Joesaar 10 (2), 10 zb., Dimec 9, Kostrzewski 8 (1), Bojanowski 0.
Sokół: Nwamu 28 (4), Kemp 9, Gomez 5 (1), Struski 5 (1), Kroczakl 3 (1) oraz Łabinowicz 14 (1), Berzins 7 (1), Płowy 0, Młynarski 0, Nowakowski 0.

Początek meczu Anwil Włocławek przeciwko Sokół Łańcut to była dominacja drużyny gospodarzy. Anwil Włocławek już w 1. kwarcie pokazał, że żartów w tym meczu nie będzie. Świetnie funkcjonująca defensywa pozwoliła gościom na zaledwie trzy trafienia z gry.

Dwaj debiutanci weszli razem na parkiet już w połowie 1. kwarty, razem też zapunktowali w 8. minucie: Ziga Dimec z wolnych, a Tomas Kyzlink trafiając za 2. **Czech zaczął od straty, ale do przerwy z 13 punktami - wspólnie z Victorem Sandersem - był już najskuteczniejszym graczem w swojej drużynie.**

W barwach gości dobre wrażenie sprawiał także debiutant - Ike Nwamu, ale nie miał zbyt wiele wsparcia. Jeszcze przed przerwą przewaga Anwilu Włocławek urosła do 21 punktów, a gospodarze świetnie czuli się zwłaszcza na obwodzie (7/14 za 3).

Goście jeszcze przed przerwą zmniejszyli straty do 13 punktów, a po przerwie do 10. Anwil miał większe kłopoty w ofensywie, nawet z rzutów wolnych było w pewnym momencie słabo. Włocławianie kontrolowali jednak przebieg wydarzeń, bo po prostu różnica jakości obu drużyn była zbyt duża.

Kyzlink zakończył mecz ze znakomitym wynikiem indywidualnym - 7/9 z gry, 4 zbiórki, 2 asysty i zaledwie 1 strata w 22 minuty.** Mający większe zaległości fizyczne Dimec zagrał 12 minut (3/6 z gry i 4 zbiórki). Warto też docenić defensywę i double-double Victora Sandersa (kolejne dołożył z ławki Janari Joesaar) oraz aż 17 zbiórek Kalifa Younga, co jest wyrównaniem rekordu tego sezonu Adama Kempa i Mate Vucicia.

Właśnie dzięki tak świetnej grze Anwil Włocławek pokonał Sokół Łańcut 88:71, potwierdzając swoją dominację w lidze.