Zdjęcia i wideo z meczu Wda Świecie - Pomorzanin Toruń. 31. kolejka 4. ligi kujawsko-pomorskiej

Jakub Keller
W meczu 31. kolejki 4. ligi kujawsko-pomorskiej Wda Świecie rozgromiła Pomorzanina Toruń 9:0! Wda po meczu tym świętowała z kibicami awans do 3 ligi.

Mecz Wda Świecie - Pomorzanin Toruń

Mecz ten rozpoczął się tak, jak wielu przewidywało. Wda od początku ruszyła z atakami. Ale na prowadzenie wyszła dopiero w 22. minucie po mocnym strzale Oskara Kubiaka. Do przerwy gospodarze zmarnowali kilka dogodnych sytuacji. Sam Tomasz Wypij (obrońca) dwukrotnie obijał słupek bramki Pomorzanina.

Po zmianie stron Wda znów atakowała. W 53 minucie w polu karnym Pomorzanina upadł Jakub Bollin a sędzia wskazał jedenastkę. Na bramkę zamienił ją Michał Kalitta. I to był przełomowy moment w tym meczu. Gospodarze dokładali kolejne trafienia a podłamani młodzi gracze Pomorzanina wyczekiwali tylko końcowego gwizdka.

Po meczu Wda odebrała puchar za zwycięstwo w 4 lidze. Piłkarze i działacze cieszyli się z awansu z hasłem „3 ligo! Wracamy!” na koszulkach.