Futsal Świecie wygrał z We-Met Kamienica Królewska i awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Zobacz zdjęcia

Jakub Keller
Drużyna Futsal Świecie (czarne koszulki) pokonała We-Met Kamienica Królewska 7:4 i zagra w 1/4 finału Pucharu Polski Jakub Keller
Historyczny wyczyn drużyny Futsal Świecie. Podopieczni Marcina Mikołajewicza pokonali We-Met Kamienicę Królewską 7:4 i zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Futsal Świecie - FC Kamienica Królewska

od 16 lat

Na mecz 1/8 finału do Świecia przyjechał jedyny I-ligowiec, który zdołał w tym sezonie pokonać miejscową drużynę w ligowym meczu w świeckiej hali. Goście od początku wysoko powiesili poprzeczkę i w 6 minucie prowadzili już różnicą dwóch trafień.

To jednak nie zniechęciło gospodarzy, którzy strzelili aż cztery bramki pod rząd i to oni zeszli do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie szybko jednak wyrównali goście. I kiedy zapachniało w świeckiej hali dogrywką prowadzenie miejscowym dał Olaf Wójtowicz, kompletując tym samym hat-tricka.

Po tym golu trener gości musiał zaryzykować i wycofał bramkarza. Świecianie jednak dwukrotnie przejęli piłkę w obronie, którą do pustej bramki dwa razy posłał Karol Czyszek ustalając wynik spotkania.

Futsal Świecie - We-Met Kamienica Królewska 7:4 (4:2)

Futsal Świecie: Wójtowicz 3, Czyszek 2, Hapka, Kolmajer.
We-Met Kamienica: Hinca 2, Kwiatkowski (samobójcza), Młyński.