Juniorzy młodsi Wdy przegrali z Olimpią Grudziądz [zdjęcia]

Sławomir Wojciechowski
W meczu na szczycie grupy „A” 13. kolejki Ligi Wojewódzkiej juniorów młodszych Wda Świecie przegrała z Olimpią Grudziądz 1:4 (1:1).

Świecianom ta porażka nie zaszkodziła, bo już wcześniej zapewnili sobie oni 1. miejsce w grupie „A”, a co za tym idzie brązowy medal. Wda w końcowym rozrachunku sezonu 2015/16 LW juniorów młodszych będzie trzecia za Zawiszą Bydgoszcz i Chemikiem Bydgoszcz, którzy wiosną grali w Lidze Makroregionalnej (grupa „B”).

Niedzielny mecz rozegrano na głównej płycie stadionu w Świeciu. W ten sposób zarząd klubu chciał podziękować zawodnikom Tomasza Płacheckiego za dobre wyniki. W 1. części gospodarze mieli trzy znakomite sytuacje, ale nie potrafili ich wykorzystać. Jednak w 27. min. objęli prowadzenie, gdy rzut karny wykorzystał Jakub Lubański. Grudziądzanie wyrównali po trzech minutach za sprawą Miłosz Waszczuka. W 2. połowie do siatki trafiali już tylko goście: Michał Cheda (57), Miłosz Waszczuk (76) i Mateusz Rumiński (80+3).

W tabeli Wda wyprzedza Olimpię o dwa punkty, ale zespół z Grudziądza w niedzielę zakończył już ten sezon. Świecian w sobotę czeka jeszcze wyjazd do Gwiazdy Bydgoszcz.

Inne wyniki 13. kolejki LW (grupa „A”): UKS SMS Włocławek - Gwiazda Bydgoszcz 0:3 (0:0), Włókniarz SM Kopernik Toruń - Budowlany KS Bydgoszcz 3:0 wo. (goście nie przyjechali na zawody). Pauza – Lider Włocławek.

1. Wda Świecie 11 51 22:15

2. Olimpia Grudziądz 12 49 23:20

3. Włókniarz Toruń 11 47 22:13

4. UKS SMS Włocławek 11 41 20:18

5. Gwiazda Bydgoszcz 11 38 23:5

6. Lider Włocławek 11 33 14:21

7. BKS Bydgoszcz 11 23 9:41