Niespodzianka w Łodzi! Joker Świecie wygrywa na inaugurację Tauron Ligi!

Jakub Keller
Joker Świecie na inaugurację Tauron Ligi pokonał ekipę Grot Budowlani Łódź
Joker Świecie na inaugurację Tauron Ligi pokonał ekipę Grot Budowlani Łódź Krzysztof Szymczak
Tego mało kto się spodziewał. Joker Świecie pokonał w Łodzi Grot Budowlanych w czterech setach.

Beniaminek ze Świecia nie przestraszył się mocnych rywalek z Łodzi. Bukmacherzy za każdą złotówkę postawioną na świecianki skłonni byli zapłacić nawet 12 złotych. Tymczasem już w pierwszym secie siatkarki ze Świecia poradziły sobie świetnie, a kluczowym momentem okazała się końcówka, kiedy to Jokerki odskoczyły na 6 punktów (17:23). Chwilę później dopełniły formalności i cieszyły się z pierwszego, historycznego wygranego seta w Tauron Lidze.

Drugi set nie zaczął się po myśli naszych zawodniczek. To łodzianki miały w nim przewagę. Joker zdołał doprowadzić jedynie do remisu (20:20), ale końcówka należała do drużyny gospodarzy.

Trzeci set był wręcz przeciwieństwem drugiego. To świecianki od początku budowały przewagę, a łodzianki goniły wynik. W końcówce jednak triumfował Joker i wygrał set ten do 22. Takim samym wynikiem zakończył się także ostatni set tego spotkania.

Grot Budowlani Łódź - Joker Świecie 1:3 (19:25, 25:23, 22:25, 22:25)

Grot Budowlani: Nowicka, Jones-Perry, Lewandowska, Fedusio, Górecka, Lisiak, Stenzel (libero) oraz Kędziora, Damaske, Tobiasz.

Joker: Wenerska, Urban, Jurczyk, Sikorska, Kukulska, Urbanowicz, Nowak (libero) oraz Adrianna Muszyńska, Gorzkiewicz, Kowalska, Nowacka (libero).

28 września o godz. 20.30 Joker Świecie podejmie na własnym parkiecie ŁKS Commercecon Łódź.