Joker Świecie przegrywa w Pile. Nieudany powrót po przerwie

Jakub Keller
Siatkarki Jokera Świecie wygrały tylko pierwszego seta w wyjazdowym meczu z ENEA PTPS Piła Jakub Keller
Z pewnością nie tak wyobrażali sobie kibice ze Świecia powrót siatkarek Jokera po przerwie związanej z koronawirusem. Podopieczne Marcina Wójtowicza przegrały ważny mecz w Pile.

Przypomnijmy, że w świeckim zespole koronawirusa stwierdzono u zawodniczek, statystyka a także u prezesa Andrzeja Nadolnego. Mecz z ENEA PTPS Piła był więc powrotem świecianek na ekstraklasowe parkiety po dwutygodniowej przerwie.

I zaczęło się dobrze. Początek meczu nie zwiastował porażki świecianek. Wręcz przeciwnie. Przez pierwszy set podopieczne Marcina Wójtowicza przeszły jak burza wygrywając do 15. Kolejne partie toczyły się jednak pod dyktando siatkarek z Piły. Świecianki nawiązały walkę jedynie w secie trzecim (25:23 dla miejscowych). Drugą i czwartą partię jokerki przegrały odpowiednio do 20 i 14.

W zespole z Piły wyróżniająca zawodniczką była Koleta Łyszkiewicz, która aż sześciokrotnie popisywała się skutecznym blokiem. MVP meczu została natomiast Sylwia Kucharska (Enea PTPS).

Zespół z Piły zwycięstwem z Jokerem zainkasował pierwsze punkty w tym sezonie, lecz nadal zamyka tabelę Tauron Ligi. Przypomnijmy, że świecianki na swoim koncie mają sześć oczek i zajmują obecnie dziesiątą lokatę.

Enea PTPS Piła - Joker Świecie 3:1 (15:25, 25:20, 25:23, 25:14)

PTPS: Pelczarska, Skrzypkowska, Gawlak, Bartkowska, Wellna, Kubacka, Pawłowska (libero) oraz Gądek, Ponikowska, Kucharska, Łyszkiewicz

Joker: Marcyniuk, Jurczyk, Sikorska, Urban, Brzoska, Wenerska, Nowak (libero) oraz Urbanowicz, Kukulska, Al. Muszyńska, Kowalska, Ad. Muszyńska

Joker Świecie przegrał u siebie z ŁKS Commercecon Łódź 0:3